Wpis z mikrobloga

@ntskj: nie znalazłem tego w regulaminie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Aditor: GH5 ma slot na 2x SD, może nagrywać na obu równocześnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) I to był jeden z głównych argumentów, który przeważył nad Sonym A6500. Baterie dopiero będę testował jakie kupić
@rolfik_r1: Bo Aputure robi DEC Lens Adapter (zwykła przejściówka EF-MFT, bez Speed Boostera) i DEC Lens Regain (przejściówka ze Speed Boosterem, czyli nie dość że adapter, to zmniejsza crop MFT i zamiast 2x masz 1.25x, a także wpuszcza o jeden stopień światła więcej - powiedzmy, że z f/2.8 robi się f/2.0).

Edit: No i dla Panasów zazwyczaj polecany jest ten właśnie SpeedBooster, bo masz więcej światła i łatwiej o szeroki kadr.
@Aditor: nieźle, ale a6300 jako odniesienie to tak jakby Kamaza brać jako odniesienie do pomiaru przyspieszenia 0-100km/h :)
@sirrek: to jest zwykły DEC, crop i przysłona niezmienne. W sumie cyfrowe nie mają drugiej wersji, ale może kupię gdzie indziej - tu jeszcze mogę zrezygnować bo i tak wszystko wyjedzie do mnie dopiero jak będzie GH5
@rolfik_r1: tez stoję przed dylematem a6500 vs GH5 i na razie skłaniam się ku pierwszemu - lepiej sobie radzi w ciemnościach (a potrzebuję głównie pod wesela), no i obrazek podobno wyglada ładniej. Z drugiej strony, mam już szkła od Canona...
@sorek: follow focus na gimbala mi się przyda.
@bohlen: tez wesela ogarniam. W GH5 ISO 3200 nie szumi, zaczyna 6400, czyli tak jak mam w tej chwili w 6D. Ja sobie rozpisałem tak:
A6500:
+ światło
+ AF
+ cena
- galareta
- szkła

GH5:
+ 180 fps
+ 4K bez cropa
+ 50 fps w 4K
+ dwie karty SD
+ 5 lat gwarancji w preorderze
+ brak limitu
@rolfik_r1: jak planujesz podłączyć pod niego Canonowskie szkła? Teoretycznie gh5 to dla mnie pod tym względem tez dobra opcja, bo mam z Canona wszystkie potrzebne ogniskowe, martwi mnie tylko działanie af na przejściówce, no i nie wiem czy zhiuyn crane udźwignie taka konfiguracje.