Wpis z mikrobloga

Wie ktoś gdzie kupię kolce do przebijania opon?
Złodzieje jak podjeżdżają na działkę letniskową po raz drugi widzę świeże ślady opon i próba wyrwania krat. Chciałbym rozsypać to aby nie wyjechali prędko. Mam powiadomienie gsm ale dojazd tam zajmuje około 50 minut a przebite opony mogłyby pomóc ująć złodziei.
No dzisiaj rano znów obudził mnie dźwięk telefonu z informacją o zadziałaniu czujnika przyspieszenia ziemskiego (taki, który reaguje na drgania).
Standardowy alarm nic nie daje i nie płoszy bo syrena dostała młotkiem poprzednim razem, ochrona też nic nie daje bo po moim przyjeździe tam oni zjawili się 1,5h później.

#kradziez #opony #zlodzieje #pytaniedoeksperta #pytanie #kiciochpyta
  • 142
@Mandulzz zbyt miękki lub wbije się w koło ale nie spuści powietrza tak szybko. A tego chciałbym rozsypać od #!$%@? nawet wydając 500zł to i tak mi się bardziej to opłaca jak ostatnia naprawa ogrodzenia, syreny alarmu a jeszcze czeka mnie wymiana instalacji wodnej i elektrycznej bo zniszczona. Nie wspomnę o kratach i elewacji, którą w zeszłym roku ocieplałem i malowałem.
@Stulejusz_Wielki: jak masz możliwość to możesz zakrzywić gwoździe w U i zespawać ze sobą kilka w postaci gwiazdki.

Nawiasem mówiąc to Twój plan ma zasadniczą wadę - opony przebite będą już na wjeździe więc raczej nie dostaniesz alarmu o wstrząsach chyba że będą chcieli wjechać na "pełnej #!$%@?" i po przebiciu opony stracą kontrolę nad samochodem i przypieprzą w okoliczne drzewo ( ͡° ͜ʖ ͡°)