Wpis z mikrobloga

Mirki, chce kupić sobie porządny komplet kluczy z nastawieniem na dłubanie w aucie swoim, ewentualnie ojcu czy znajomym coś w razie potrzeby powymieniać/ zrobić. Pod uwagę biorę 2 zestawy ten i ten. Różnica pomiędzy jednym i drugim to w sklepach jakieś 200- 300 cbl i zastanawiam się czy warto dopłacać do tego droższego, czy wystarczyłby ten tańszy. Chodzi o to żebym był zabezpieczony sprzętowo na wszelkie "okazje". Jak myślicie?

#motoryzacja #warsztat i pozwolę sobie zawołać #mechanikasamochodowa
  • 11
@rastamanek92: To jak masz jakieś klapcęgi itp. to bierz pierwszy. Sam mam sporo z różnej parafii, ale działa ;). Jak jeszcze masz swój garaż to lepiej na ścianach sobie rozplanuj narzędzia niż w walizeczce.
  • 0
@Tomeek no właśnie garażu to mi brakuje. Dlatego potrzebuję walizki żeby móc w kupie przenosić te wszystkie nasadki, bity i inne pierdoły, a nie wracać się z jakiegoś garażu 20 km do domu bo zapomniałem wziąć jednego torxa ;)
mam dużo pierdół ale wszystko z innej parafii i chciałbym w końcu mieć wszystko w kupie ;)


@rastamanek92: mam wszystko z innej parafii. Jak potrzebuje nasadke to ide i kupuje . Zwroc uwage ze te wszystkie komplety szczyca sie iloscia elementow - a tak naprawde nawtykanych jest 50 bitow ktorych nigdy nie uzyjesz. Dobrze miec dwie grzechotki na 1/4 i 1/2 cala. Ta posrednia 3/8 to taka uniwersalna . Nasadki dlugie
  • 0
@szaremyszki no właśnie chodzi o to żeby nie trzeba było iść i kupować tylko mieć jak będzie potrzebne :) jestem na tym punkcie zboczony po moim ojcu. On całe życie wyznawał zasadę że lepiej żeby ktoś musiał pożyczyć coś od niego niż żeby on musiał chodzić i pożyczać coś czego akurat potrzebuje. Przez to nagromadził w #!$%@? narzędzi, niektóre użył tylko raz, niektórych wcale ale prawda jest taka że jak potrzebował coś
@rastamanek92: ja wlasnie odwrotnie. Zaczynalem z jakims bieda zestawem . Bylem pan kluczy i grzechotki. TAKI #!$%@?. Nagle sie okazalo ze moje narzedzia moge sobie na ucho powiesic. Od tego czasu mam zeszyt z olowkiem w garazu i zawsze spisuje akcje gdzie mialem problem i co by podeszlo lepiej. Jedne auta do wymiany oleju do odkrecenia filtra potrzebuja klucza z lancuszkiem , inne potrzebuja 6katnej dlugiej nasadki rozmiar 27. I mozesz
  • 0
@szaremyszki i właśnie mój tok myślenia opiera się na tym żeby mieć wszystkie odpowiednie narzędzia na zapas :D a nie jest to kłopot bo przez kilka ładnych lat nie zamierzam zmieniać auta, a nawet jak zmienie to pewnie też na BMW więc wielkiej różnicy w konstrukcji samochodów nie przewiduje ;) poza tym wszystko jest fajnie dopóki mieszkam w Gdyni, gdzie np do BricoMarche mam 5 minut spacerem. Chce jednak wrócić na swoją
@rastamanek92: 1000zł a ten drugi zestaw? To chyba jakiś żart. Taki all-in-one raczej się nie sprawdza. Za połowę tej ceny dostaniesz lepszej jakości YATO 3881, bez żyrafek, kombinerek itp ale używałem neo, używałem yato i te drugie wytrzymują na warsztacie przy pracy ciągłej, neo które używałem rozsypałyby się, szczególnie grzechotki.

Z wad Yato - mała grzechotka chyba miała wadę fabryczną bo 2 padły z 2 zestawów 3881, może wymieniają to na
@rastamanek92: yato 3881, wypada najlepiej w stosunku cena/jakosc/ilosc narzedzi. Długo przebierałem za nim kupiłem, w końcu wziołem ten i nie żałuje. Brakuje jedynie tak jak kolega wspomniał redukcji, i klucza 19 na dużą grzechotkę, nie wiem czego nie dołożyli. Jest jedynie przedłożony.
Za to jest dużo nakładek przegubowych, dwa rodzaje przedłużek do duzej i małej grzechotki, przedłużanych kluczy, nietypowych bitów, torxow, imbus, odrtony torx. Przed zakupem nie byłem pewny czy potrzebuje