Wpis z mikrobloga

Cześć mireczki, szukam dwóch laptopów, jeden do grania około 9k zł do wydania i drugi do przeglądania netu za ~2k-2.5k.

Na ten moment z droższych to założenie jest takie, że ma mieć i7-7700HQ (lub lepszy) GTX1070 i 512GB SSD M.2 NVMe
Znalazłem takie cuda:
ASUS ROG Strix GL502VS + Plextor PCIe NVMe
Saelic Vidi G562 Z7H5E4 + Samsung PM961

Mam właściwie jedno pytanie dotyczące tych laptopa Saelic. Wszystko ładnie wygląda na papierze, ale czy ktoś miał? Jak wygląda ich wytrzymałość? Bo kupić laptopa za 9k żeby za 2-3 lata padł to mi się nie uśmiecha.

Co do drugiego lapka to

Dell Inspiron 5567
lub
Acer e5-575g
-słabszy procek +ssd

Czy jest coś innego warte uwagi?

#laptopy #ssd #komputery
  • 7
@bdfi3: Ja miałem i to był ogromny błąd. Bo ani na nim nie pograsz w nowe gry dłużej niż przez rok, ani nie będzie mobilny. A według recek miał być zimny jak lód i cichy jak myszka. W praktyce wygląda to tak, że łazisz wszędzie z wielkim klocem, który wyje jak odkurzacz.
@OddychajSwiadomie: Czemu miałbym nie pograć więcej niż rok? Wydaje mi się, że chwile pociągnie. Waga 2.2kg też chyba jakaś wielka nie jest a przynajmniej ja jestem przyzwyczajony ( ͡° ͜ʖ ͡°) Co do odkurzacza to możesz mieć rację ale przy uzupełnianiu tabelek w excelu czy przeglądaniu wykopu chyba nie będzie trzeba zakładać tłumików na uszy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bdfi3: Powiem tyle: miałem alienware z 780m. Pierwsze parę miesięcy było spoko, ale kolejne aktualizacje nvidia go zniszczyły. W pewnym momencie przyzwyczaiłem się do oglądania filmików na yt w słuchawkach. O graniu nie było mowy mimo czyszczenia, a nawet wymiany pasty, bo temperatury #!$%@? w kosmos. Teraz noszę ze sobą bieda ultrabooka, bo więcej nie potrzebuję, a w domu mam pc. Drugi laptop który podałeś 100% wystarczy do wykopu i excela,
@bdfi3: Jak chcesz to ja mam na sprzedaż używanego G510 z i7 i radeonem R7 m265 za 1500 mogę Ci sprzedać, dołożysz sobie do niego SSD w miejsce napędu albo podmienisz HDD na SSD i masz zajebisty sprzęt ;)