Wpis z mikrobloga

#projektdc5 <----- Zapraszam do obserwowania :)

Kolejna chwila wolnego czasu, kolejna część do układanki.

Przegroda miski olejowej.
Opowiem o tym szybko. Występują wersje spawane do miski, jak i wersje przykręcane do bloku.
Ja zdecydowałem się na droższą wersję - przykręcaną do bloku, bo nie chciałem spawać aluminiowej miski.

Po co jest ?
Przy jeździe w zakrętach/szybkim przyśpieszaniu, olej potrafi odpływać spod smoka olejowego pod wpływem przeciażenia, o ile odpłynięcie oleju na obrotach jałowych na 0.5 sekundy nie spowoduje specjalnych uszkodzeń ze względu na film olejowy (cieniutka warstwa oleju pomiędzy komponentami typu panewki-wał), to w przypadku wyższych obrotów (4000-5000RPM) zerwanie filmu olejowego, może powodować uszkodzenie panewek, co w rezultacie skutkuje remontem silnika. Przegroda tworzy mniejszą komorę do której olej może ściekać, ale ciężko jest z niej uciec inną drogą niż przez smok (element silnika który zasysa olej z miski).

Dlatego Mireczki, jeśli macie ochote pokatować wasze fury, sprawdzcie wczesniej olej ( ͡° ͜ʖ ͡°)
I pamiętajcie, do upalania trzymamy górny stan :)

#carboners #motoryzacja #motoryzacjaboners #jdm #jdmboners #honda #tuning #typer #ciekawostkimotoryzacyjne #projektdc5
Pobierz kwiatu - #projektdc5 <----- Zapraszam do obserwowania :)

Kolejna chwila wolnego cz...
źródło: comment_Hg7lbWyauQ7fvZkJYO7IqbeIpgOOpTf8.jpg
  • 21
@kwiatu Kurde, miał być film. Słownik poprawił. Na przykład chwilowo z 50->56 stopni. Nie jest to jakaś jazda wyczynowa. Zjeżdżam z górki i czasem jadę szybko, ale tak do 50 km/h, żeby zdążyć na zielonym. Na światłach muszę zwolnić, bo mam zakręt około 120 stopni w lewo. Po takim manewrze temperatura skacze o kilka stopni, a potem trochę spada. To wszystko jak silnik się jeszcze rozgrzewa. Przy 90 stopniach aż tak tego