Wpis z mikrobloga

Wyszło dzisiaj na torrentach to całe Rogue One i już zostałem ztriggerowany, bo ktoś dał linka do wersji od tych niedobitków od YIFY czyli YTS.AG. Ból dupy we mnie mocny, więc postanowiłem zrobić porównanie ich 1080p o wielkości 2GB z wstawką 1080p HEVC RMTeam o wielkości 1.5 GB. W sumie to pobrałem pierwszy lepszy HEVC na jaki natrafiłem. Później natrafiłem na nieco większy(1.75GB) od Shaanig czy 2.4GB od grupy PSA i może lepiej jakbym użył właśnie ich, ale nie chciało mi się już pobierać. Powinienem też zrobić porównanie z jakąś wersją o lepszej jakości - powiedzmy te 10GB ale, znowu, nie chce mi się pobierać bo sam film oglądałem w kinie.

Tak czy siak porównanie macie tutaj: http://screenshotcomparison.com/comparison/203835/ - normalnie wyświetla się wersja od RMTeam, jak najedziecie to zmienia się na wersję YTS. Najbardziej polecam spojrzeć na porównanie nr 3 gdzie najlepiej widać jak bardzo YTS jest #!$%@?. Wszystko zaciemnione żeby zaoszczędzić na bitrate i żeby nie było widać artefaktów.

Nie twierdzę, żeby ta wstawka RMTeam też jakoś porażała jakością, ale i tak jest w #!$%@? lepiej.

#torrent #piratujo i dowalę też takimi tagami, żeby mnie zwyzywali od złodziei #starwars #film
Pobierz
źródło: comment_dyN6KEOTIyT3iwEezPIwOoOHcAwIzpOY.jpg
  • 17
@Abrekam: No to możemy sprawdzić na jednym. Zobacz czy twój odtwarzacz ma możliwość przejścia do konkretnej klatki(lub dokładnie podanego czasu) - jeśli nie to polecam PotPlayer - i zrób zrzut z tego momentu co mam na screenie:

00:26:16.363
37793,23.975

To jest chyba dokładnie ta sama klatka co wrzuciłem do swojego porównania. Tzn. przynajmniej podejrzewam, że jak tak wpiszesz to będzie działać bo RMTeam to tylko reencode od Sparks
Jakbyś korzystał z
Pobierz
źródło: comment_DT16OcwZI0GkaY7sHJ9ssHKA2JrBZwfu.jpg
@Wiedmolol: meh, nie widać różnicy już. Tak samo jak nie widać różnicy miedzy 60GB UHD Batman vs Superman a 4GB wersje z torrenta. Wszystko dzieki Film Grain od Snydera ktory sprawia ze film wyglada jak przesitkowany.