Wpis z mikrobloga

Mirki, właśnie do mnie dotarło, że popełniłem babola. Miałem w łańcuchu kablowym mieć 2 kable ethernetowe, ale zamiast tego dostawca w wycenie wrzucił ProfiNETowe 4 żyłowe kable, czego jakoś nie wychwyciłem i poszło. Jak mnie rozum podpowiada to w sumie nie powinienem mieć problemów z puszczeniem w tym normalnego TCP/IP tak do 100Mbps, ale fajnie było gdyby któryś z Was łaskawbył mi to potwierdzić ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#automatyka #elektronika #przemysl
  • 4
"PROFINET opiera się na sieci Ethernet i wspiera protokół TCP/IP. Umożliwia to m.in. wykorzystanie technologii internetowych w celu dostępu do zintegrowanego serwera w urządzeniu polu. W zależności od konkretnej implementacji urządzeń, diagnostyka i inne informacje można łatwo wywołać przy użyciu standardowej przeglądarki internetowej, nawet poza granice sieci. Tak więc system inżynierski nie jest wymagany do prostej diagnostyk. Sieć PROFINET sama nie definiuje żadnych konkretnych treści i formatów. Raczej pozwala na otwarte i
@rrobot: Dzięki :) bardziej chodziło mi o warstwę fizyczną - 4 żyłową, ale w sumie w normalnej "skrętce" i tak wykożystujemy 4 żyły... tak czy inaczej dzięki za słowa otuchy :P
PROFINET


@czubaba: jeśli są cztery żyły skręcone w dwie poprawne skrętki, to dla fastethernetu wystarczy. Ale i nigdy tym nie puścisz nic więcej. To maja być przewody do montażu na stałe? Jeśli tak, to może jednak lepiej to odkręcić i zamówić to, co trzeba?
@Jarek_P: Cytat z datasheeta:
Maximum link length [m] (class D, cat 5e up to 100MHz) =< 90

mam 73,3 metra i nic powyżej 5e nie potrzebuję. Swoją drogą muszę bardziej uważać bo w zestawieniu, które wysłałem, wyraźnie widnieje, że chcę kable ethernetowe, ale zaakceptowałem wycenę taką jaką wysłali, wraz z kablami profinetowymi, większą uwagę przywiązując do pozostałych - energertycznych kabli. Taka nauka na przyszłość, żeby niemców 3 razy dokładniej sprawdzać.