Wpis z mikrobloga

#komputery Mirki pomocy. Doszły do mnie dziś części do nowego komputera, wszystko ładnie podłączyłem odpalam komputer, dysk chodzi, wiatrak na procesorze chodzi, karta chodzi. Za to nie działa nic podłączonego do płyty głównej ( myszka, klawiatura, monitor) Co mogłem nie tak podłączyć ? Płyta główna Gigabyte Z170 gaming k3 zasilacz silentum vero m1
Pobierz
źródło: comment_RGgJjLnSj3OQCCpyK4L7W6krUSqNRLcd.jpg
  • 42
@Dusha: komputer dopiero podpięty także nic tam nie ma @GIBbeer: wydaje mi sie ze nie, cpu osadzilo sie w sockecie bez problemu, mogę normalnie zdjąć chłodzenie i potem w razie co podłaczyc jeszcze raz ?
Gigabyte Z170 gaming k3


@Brz0za: nóżki od chłodzenia dobrze dociśnięte?? czy uruchamiając kompa jest sygnał biosu lub kilka i ewentualnie jakie?? krótkie czy długie czy też jakaś sekwencja tych sygnałów??
Jeżeli płyta nie ma swojego głośniczka dla sygnalizacji od biosu czy wszystko ok to podłącz głośniczek jeżeli masz takowy w obudowie
sprawdz jeszcze raz czy docisniete sa zatrzaski od chlodzenia do plyty glownej i przekrec je w prawo do oporu bo widze ze jeden nie do konca jest
@lechita: sprawdziłem czy na pewno procesor jest osadzony dobrze, jest, bateria wyciągnięta na 2 minuty. Problem w tym ze nie wiem czy jest wszystko dobrze podłączone, wydaje mi sie ze tak, dodatkowo podłączyłem moja kartę. Efekt - nadal jest ten sam problem. Na monitorze pokazuje nadal No signal
5 sygnałów - oznacza uszkodzenie procesora lub błąd podczas próby wykonania testu POST Test POST – podczas uruchomienia komputera W pierwszej kolejności startuje BIOS, który uruchamia procedurę POST w celu sprawdzenia sprawności wszystkich podzespołów. W przypadku znalezienia błędu informuje o tym użytkownika i zatrzymuje proces rozruchu.)– należy zdemontować procesor i następnie zamontować go ponownie.
@Brz0za: rozumiem, że testowałeś pojedyńczo obie kości? Masz może masz jak przetestować inne ramy albo swoje u kogoś innego? Bo jeśli to nie ramy to faktycznie może być uwalony CPU albo gniazdo na płycie.

Zawsze możesz też rozłożyć wsio i złożyć jeszcze raz, czasami coś po prostu nie styka ( ͡° ʖ̯ ͡°)