Wpis z mikrobloga

"Ile kosztuje koryto+?"

Jawność informacji o wynagrodzeniach członków zarządów i rad nadzorczych w spółkach Skarbu Państwa. Jeszcze w czwartek do Sejmu ma trafić projekt ustawy w tej sprawie. - Chcemy pomóc PiS zapewnić transparentność w życiu publicznym.

- mówią posłowie opozycji.

A Wy szanowne Wykopki? Nie chcecie wiedzieć ile i za co biorą misiewicze PiS w spółkach Skarbu Państwa i kancelariach, radach nadzorczych, do których poupychali ich koledzy?

"Transparentny" prezydent Duda, a raczej jego kancelaria, nie chce ujawnić kto wykonuje dlań ekspertyzy.

"Transparentny" Waszczu nie chce ujawnić komu MSZ rozdało 11 milionów złotych z kasy podatnika.

Ustawa o Dostępie do Informacji Publicznej mówi jasno - MAJĄ TAKI OBOWIĄZEK.

Ale "wszystko w porządku", zawsze jeszcze ktoś może dorzucić "bo za PełO"...

WYKOP:http://www.wykop.pl/link/3683989/ile-kosztuje-koryto-po-domaga-sie-jawnych-pensji-w-panstwowych-spolkach/

Ospen - "Ile kosztuje koryto+?"

 Jawność informacji o wynagrodzeniach członków zar...

źródło: comment_e64oApO89tWabUd4QfJuuevOyUkkT6hd.jpg

Pobierz
  • 21
@Ospen: No zapomniałem, że rządy PO były w 100% przejrzyste, zmniejszyli podatki, walczyli z socjalizmem.A ich były lider ,który do teraz robi zawrotną karierę w polityce, wcale nie mówił w czasie wyborów, że chce obniżyć podatki a potem za to przepraszał.A za ich rządów było najmniej afer, i rządzili w miarę dobrze.I to, że teraz przedstawiają taki projekt nie świadczy o ich hipokryzji, tylko że chcą pomóc biednym obywatelom.Kto się zemną
@Nocny-Tajemnik: Ja nigdzie nie bronię PO.

1. Tylko co to za usprawiedliwienie, że "a tamci murzynów bili" więc co? Teraz nikt nie musi przestrzegać prawa bo gdzieś ktoś je wczesniej złamał? Nie idiotyczne to trochę?

2. Wskaż, gdzie za rządów PO był problem z dostepem do informacji publicznej? Czyje zarobki były wtedy zatajane, a władza nie ragowała na zapytania prasy i stowarzyszeń w tej sprawie?
@Nocny-Tajemnik: Jak sądy moga być "lojalne" lub nielojalne? Sądy są niezawisłe i niezależne. To włąśnie próbuje zlikwidowac PiS, żeby sądy były polityczne i przez polityków wybierane...

Prokuratura była kierowana przez prokuratora generalnego, a nie przez polityka, który był jednocześnie ministrem w rządzie... co Ty w ogóle porównujesz?
@Ospen: Teraz sądy są pro lewicowe, po ustawie PiS będą raczej pro prawicowe, oba stany rzeczy nie są ok, ja w tej sprawie jestem za Kukiz'15 który chce by sędziów mogli wybierać obywatele.

A jeśli chodzi o prokuratora generalnego, to stanowisko teraz jak i za PO było dość upolitycznione.Za PO wybierał prezydent.Teraz jest nimi Minister Sprawiedliwości.
Teraz sądy są pro lewicowe


@Nocny-Tajemnik: Kto Ci takich głupot naopowiadał?

Niby jak sąd może być "pro lewicowy"? Jakiś przykład na poparcie tej bzdury?

po ustawie PiS będą raczej pro prawicowe


Po pierwsze PiS to nie jest żadna prawica... Tylko narodowy socjalizm.

Po drugie, gdyby ta reforma weszła w życie to sądy będą całkowicie zalezne od polityków, co jest sprzeczne z podstawową zasadą działania sądów.

Nie może być tak, że politycy
@Ospen: Miałem pewne złe doświadczenia z sądami(chamstwo pewnego sędziego) i widzę, jakie wyroki zapadają(zwłaszcza wkurzają mnie wyroki o przekroczeniu granicy obrony koniecznej, taka granica obrony koniecznej to pomysł wybitnie lewicowy).Więc to u mnie taki skrót myślowy(to że sądy są lewicowe).Uważam, że zostawienie sądów takimi jest złem, dlatego popieram pomysł Kukiza.
@Nocny-Tajemnik:

granica obrony koniecznej to pomysł wybitnie lewicowy


A to to już chyba sam wymyśliłeś...

Miałem pewne złe doświadczenia z sądami(chamstwo pewnego sędziego)


I na tej podstawie oceniasz 10032 sędziów? No błagam.

dlatego popieram pomysł Kukiza


A jaki jest ten pomysł Kukiza?
@Ospen: źle się wyraziłem, chodziło mi o to, że zbyt często zapadają wyroki o przekroczeniu granicy obrony koniecznej.

A co do sędziów oceniam ich na podstawie doświadczeń moich i tego co widzę w mediach.Co chyba nie jest dziwne.