Wpis z mikrobloga

@poloq: jak masz czas to zamawiaj z chin, jak nie to zamawiaj z allegro moduły oparte na arduino. z aliexpress polecam robotdyn. w zestawie masz wszystko co potrzeba na start a tak to musisz usiasc i poszukac samemu czego potrzebujesz.
@poloq: ja kupiłem i jest spoko, choć fakt nie użyjesz wszystkiego co tam mają, znajdziesz taniej u chińczyków jak chcesz czekać, ale i tak polecam przejść ich kurs od początku do końca. W połowie będziesz się nudzić i szukać jakiś projektów ale polecam wyczekać i nabyć trochę wiedzy.
@poloq: Z Forbota - kurs podstaw elektroniki, jak kupisz u nich to oszczędzisz kupę czasu na szukanie elementów na początek, zostaną ci one potem do zabaw z Arduino. Wiedzę przekazują oni w bardzo przystępny sposób, warto ich wesprzeć kupując choć jeden ich zestaw. Potem kup klona na ali, nie baw się w zestawy bo mają kupę niepotrzebnych elementów. Moduły kup sobie na ali takie, z jakich będziesz chciał tworzyć projekty -
Wiedzę


@Owlosiony_robot: Tego to tam tyle co na lekarstwo a kity są naprawdę przepłacone.
@poloq: To zależy. Jak chcesz zrobić stację pogodową to śmiało Forbot wystarczy a jak chcesz zacząć używać mikrokontrolerów (i w pełni tego co oferują) to zainteresuj się raczej Mirkiem Kardasiem lub lepiej Tomaszem Francuzem.
@Owlosiony_robot: chyba przekonales mnie, zeby zajac sie na poczatek elektronika. Zastanowie sie nad tym zestawem. Polecasz jeszcze jakas literature/kursy/zestawy dodatkowo?

@Analityk: Docelowo chcialbym robic cos wiecej niz takie stacje, ale arduino kusi dokumentacja i dostepnoscia informacji. Znajomy wspominal mi o kardasiu. Myslisz, ze faktycznie lepiej zaczac od tego z w zasadzie zerowym pojeciem? Jezyk C nie sprawia mi duzych problemow, ale korzystalem tylko do pisania programow pod linuxa i win,
@poloq:

wiedze o elektronice mam licealna

W liceum ktoś uczy elektroniki? Nie wiem jaki to poziom. Umiesz pisać w C to super. Jakkolwiek być nie zaczął to lepiej od książki niż internetowego kursu. Przeczytaj jedną, nawet na "sucho", będziesz miał pojęcie o tym co się da a czego nie. Później pójdziesz dalej. A sprzęt? Na początek samo, gołe arduino jest ok. Poznasz jakkolwiek procka, timery, uarta, poćwiczysz jakieś algorytmy (np. impelementacja
@Analityk: z ta licealna chodzilo mi o to, ze jedynie teorie i to bardzo pobieznie. Chyba faktycznie kupie jedna z tych ksiazek, ktore wymieniles wczesniej. Francuz bedzie wedlug Ciebie lepszy?
@poloq: Sprawa gustu. Jak wiesz co to jest sekcja .bss i nie czy .noinit i jak ich używać to lepiej Kardasia. Francuz mniej gada od rzeczy, jest jakby poważniejszy i precyzyjniejszy. Do mnie trafiał zdecydowanie lepiej.
@Analityk: Francuza byc moze uda mi sie zalatwic od znajomego, tylko bedzie to pierwsze wydanie. Myslisz, ze duzo strace wzgledem drugiego, czy jako pierwsza ksiazka z tego tematu nie bedzie to mialo znaczenia?
@poloq: Z elektroniki tylko kurs Forbota przerobiłem, jak miałem jakiś problem to googlałem co trzeba. Z arduino szczerze polecę Ci książki Simona Monka - "Arduino dla początkujących - podstawy i szkice" oraz "Arduino dla początkujących - następny krok". Do tego youtube - kanały "Elektro Maras" i" GreatScott!", chociaż oglądałem je bardziej w celach małpowania pomysłów niż edukacyjnych. Co do zestawów - ja kupiłem tylko zestaw do kursu podstaw elektroniki z Forbota,