Wpis z mikrobloga

Cześć Drogie wykopki.

Z racji panującej mody na wypełnianie wykopu wartościowym contentem (Może uda mi się przebić przez Daniela) postaram się przedstawić moją inicjatywę, zapytać o opinię być może poradę.

Jakiś czas temu wziąłem z bratem udział w konkursie na komiks historyczny dotyczący życia Tadeusza Kościuszko. Ramie w ramie z bratem pracowaliśmy blisko 20 dni nad stworzeniem kilku plansz wartościowych grafik. Napisaliśmy też scenariusz bazujący na kilku pozycjach książkowych, przewidujący 50 stronicową publikację. Niestety nie udało nam się wygrać, nagrodę zdobył chyba jakiś zagraniczny twórca. Wg opinii organizatora konkursu zdecydowanie byliśmy na liście faworytów jednakże nas scenariusz prawdopodobnie nie spełniał oczekiwań Muzeum Wrocławskiego - Mój obejmuje okres w którym Kościuszko wyjechał do Ameryki walczyć w rewolucji, muzeum raczej oczekiwało doniosłej patriotycznej historii bohatera narodowego. Publikuję część mojej pracy tutaj, nie dla atencji a bardziej w poszukiwaniu wiedzy. Wiele osób doradzało mi, abym dokończył materiał i skorzystał z opcji "Publikacji w Amazonie" lub też umówił się w wydawnictwie na spotkanie, ustalił koszta a następnie zrobił akcję na "Polak Potrafi". Czy istnieją jakieś inne metody publikacji? Nie wzgardzę też plusem jako formą motywacji do dalszej pracy ;). Reszta powiązanych w komentarzach. Ps. Jeśli kiedykolwiek cokolwiek z tego wyjdzie obiecuję zrobić rozdajo ;)

Pobierz Grzabek - Cześć Drogie wykopki. 

Z racji panującej mody na wypełnianie wykopu wart...
źródło: comment_9tqcsu92NVUb2kXQc9Pw5Im2AIFzSx5j.jpg
  • 8
Mój obejmuje okres w którym Kościuszko wyjechał do Ameryki walczyć w rewolucji, muzeum raczej oczekiwało doniosłej patriotycznej historii bohatera narodowego.


@Grzabek: szkoda, bo o tym też warto mówić - to był zdecydowanie ciekawy okres, a mało kto zdaje sobie z niego sprawę.

Poza tym pozwolę sobie dorzucić klasyk w temacie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Pobierz tyrald - > Mój obejmuje okres w którym Kościuszko wyjechał do Ameryki walczyć w rewol...
źródło: comment_xa2ePmqs1BPBpCMz1RJlHVTaDKmdkfks.jpg
@fan_comy: Myślę nad akcją Polak Potrafi i pdf za 2zl symboliczne. Przed nami dużo pracy bo posiadamy zaledwie 10 plansz które były potrzebne na konkurs. Napewno jak tylko będzie gotowa pełna wersja, PDF pojawi się na wykopie ;) Zbieram opinie na temat "próbki" materiału, czy warto kontynuować pracę. Jest to moja pierwsza duża publikacja nad która pracuje pod "własnym szyldem" stąd szukam zastrzyku wiedzy jak najlepiej temat poprowadzić. Dzięki za szczerą
@Grzabek Kolego drogi, trafiłeś na taką niszę, że gdybym był grafikiem czy innym projektantem komiksów to bym zalał rynek historycznymi komiksami. Nie martw się, nie jestem ( ͡ ͜ʖ ͡)
Ale autentycznie pomyśl nad tym bo po pierwsze jest moda na historię Polski oraz mocno promowany jest patriotyzm w każdej formie, od ciuchów do takich komiksów włącznie. Po drugie komiks jest na pewno ciekawą i lekką formą
@fan_comy: Zobaczymy co przyniesie przyszłość ;) Dzięki za motywację, w zasadzie to zabieram się do dalszej pracy bez chwili zastanowienia ;) ! Jeśli uda nam się utrzymać rytm pracy 10 stron na miesiąc powinniśmy mieć gotowa wersje w 4 miesiące. Mogę obiecać, że będziesz jedna z pierwszych osób które dostaną PDFka do podglądu ;)