Wpis z mikrobloga

Siemka komputerowe Mirki, przymierzam sie do złożenia swojej pierwszej skrzynki od 10 lat. Docelowo będzie na nim instalowany Hackintosh. Póki co skupiłem się na podzespołach bazowych, w przyszłości dojda jeszcze kości pamięci, HDD, chłodzenie CPU oraz oczywiście GPU - dobra wiadomość, że Mac dostał wsparcie dla Pascali. Mam mały dylemat odnośnie platformy czy budować zestaw na Skylake czy na Kaby Lake. Ze Skylake hamac nie powinien mieć problemów, ale pewnie niedługo i Kaby Lake bedzie wspierany wraz z wyjściem nowych macbooków. A więc budować na nowej platformie i czekać na wsparcie (tymczasowo Windows) czy nie warto? Wspomnę, że komputer będzie wykorzystywany do programowania, czasem wpadnie jakiś LoL, więc nie musi być demonem wydajności.

Takie coś udało mi się skompletować do tej pory: http://www.morele.net/inventory/info/NzfvlO/ Wzorowałem się na buildach z tonymacx86. Gdzie zamawiać podzespoły morele czy gdzieś indziej?

#pcmasterrace #komputery #hackintosh #apple #hamakboners :)
  • 13
@Jestem_Tutaj: Jaki zasilacz w takim razie w podobnej cenie? OC nie planuję, a płyta taka ponieważ jest w miarę kompatybilna z macOS.

@vomar: mój build pod kaby lake przewidywał te mobo, jakieś doświadczenia czy zestaw wyklikany?