Wpis z mikrobloga

Czy są tu jacyś eksperci od Xiaomi? Jestem zainteresowana tą marką, ale mam parę pytań.

1. Czy ta nakładka MIUI na Androida pozwala na normalne ściąganie i użytkowanie aplikacji jak w zwykłym Androidzie? Trochę obawiam się tego MIUI, bo nie znam tego systemu kompletnie.
2. Gdzie najlepiej kupić telefon, aby miał gwarancję oraz wersję oprogramowania global, czyli z językiem polskim, aplikacjami od Google itp.? Czy sklep xiaomi4you.pl jest ok? Nie chcę kupować prosto z Chin czy na Allegro.
3. Szukam (niewielkiego) telefonu z dobrą baterią i z funkcją OTG. Nie mam wielkich wymagań – ma działać płynnie. Myślę nad Redmi 4 PRO 3/32GB oraz Redmi Note 4 PRO 3/32GB. Jaka jest konkretna różnica między tymi dwoma telefonami?

Mam nadzieję, że ktoś pomoże - dzięki z góry :)

#xiaomi #telefony #miui #android #smartfon #pomocy #miuipolska #redmi4 #chinskiecuda
  • 15
@moniash 1. Tak. To jest tylko nakładka. Coś jak TouchWiz Samsunga. Można normalnie ściągać aplikacje.. 2. Sklepu nie znam. Podejrzewam, że jakiś lipny. Z Chin Ibuygou, a z polskich to xkom, media Markt itp.
3. Z grubsza to różnią się wielkością wyświetlacza
@moniash:

1. tak
2. poszukaj oficjalnej dystrybucji, jak nie to miuipolska.pl/forum polecani sprzedawcy - prawdopodobnie czeka cie allegro, bo modele o ktorych piszesz nizej nie sa oficjalnie dostepne w PL.
3. Roznia sie wielkoscia 5 i 5,5" no i nie ma czegos takiego jak redmi note 4 pro to jakas nieudolna nazwa.