Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Coś, co niżej wam opowiem, może zabrzmieć jak jakaś pasta, lub wymyślony wpis, ale nim nie jest.
Piszę tutaj, bo mam nadzieję, ze znajdą się tu również osoby, które to przeżywały, były po jednej lub po drugiej stronie i powiedzą, czy mam rację, czy się mylę

Mam syna, który ma prawie 13 lat, problem w tym, ze ja w tym wieku, już miałem porywy serca za sobą i w szkole, zawsze się z jakąś dziewczyną się "chodziło" chociażby i dwie lekcje
Pomyślałem, że może ja byłem inny, bardziej kochliwy, może czasy były inne, ale to nie to.
Będąc z nim każdego dnia, widzę, że ma raczej inną orientację, nie jest zniewieściały to nie to, nie ubiera się inaczej, ale widać, ze coś jest na rzeczy.
Czemu o tym piszę, bo dzisiaj sobie uświadomiłem, że on może coś sobie zrobić, dlatego, że nie ma oparcia w rodzicach, ja jestem człowiekiem, który raczej szydzi z inności seksualnej i on to wie.
Żona moja wprawdzie dba o niego, by nie był głodny, by był czysty i przygotowany do szkoły, ale nie widzę, by go przytuliła i powiedziała, że go kocha, jest raczej oszczędna w okazywaniu mu uczuć, to chyba w jej rodzinie norma, taka oziębłość do dzieci.
Ja owszem go przytulam i mówię, że jest dla mnie bardzo ważny, ale on wie, że jestem mało tolerancyjny w takich sprawach.
Syn chciałby bym był z niego dumny a tymczasem wie, ze jest inny i to go przerasta, pewnie czuje się jakby zawiódł, bo wie, że ojciec ma takie, a nie inne podejście
Widzę, że nie ma chęci do życia, potrafi w dniach wolnych leżeć w łóżku do 2-3 po południu, chodzi w pidżamie całe dnie, często się zamyśla, albo czasami ożywia, jakby chciał szybko stłamsić, zagłuszyć jakieś myśli, które go gryzą.
Jest kompletnie bez życia, zachowuje się jak dorosły, który ma ogromny problem i chce go przespać, przeleżeć, tyle, ze trwa to już wiele miesięcy
Ostatnio wstawił na pulpit jakiegoś chłopca z anime z sercem, zapytałem z wyrzutem.."co to"
To szybko usunął, sprawdziłem, jaki ma login na YouTube i okazuje się, ze to gra słów, bardzo zbliżona, do pewnego rodzaju anime czy mangi, nie wiem, nie odróżniam tych znaczeń anime, ale wyczytałem, że to są anime tematyczne i mają swoje nazwy, ona ma login zbliżony bardzo, ale to bardzo do anime, które traktuje o miłości pomiędzy młodzieńcami, pomiędzy chłopcami.
Z drugiej strony, jeżeli się mylę, w co wątpię, ale jeżeli się mylę i on po prostu szuka swojego "JA" a zacznę rozmowę, to mogę wyjść na idiotę, będzie mi to wypominał do końca życia, to moje podejrzenie.
Ale boję się, ze on, by uniknąć upokorzenia i nie chcąc zrobić nam zawodu, może sobie coś zrobić, by nas "uwolnić" i siebie "uwolnić" od problemu
Nie chcę tu opisywać przesłanek, ale potrafię to zauważyć, sprawa jest poważna.
Nie mam pojęcia, czy ma silną psychikę, czy słabą, może nie udźwignąć ciężaru sprawy a wtedy, ja bym sobie tego nigdy nie wybaczył, że mu nie pomogłem.
Owszem, nie jestem zadowolony z takiego obrotu sprawy, ale to ciągle mój syn, ten sam mały chłopak, który rozrabiał i przynosił tyle radości przez te wszystkie lata dorastania.
Zostawić to swojemu biegowi ?
Ale jeżeli coś mu się stanie, to umrę od środka i będę wrakiem człowieka po takiej stracie
Gdy skończy się jego życie, skończy się i moje
Zacząć nagle mu tłumaczyć, ze to dla mnie nieistotne, ta jego orientacja, to zauważy zmianę i może nie wziąć tego poważnie, serio, bo wie, ze mam inne podejście.
Nie jest głupi, wie, ze nie można ot tak sobie zmienić podejścia do jakiegoś tematu z dnia na dzień.
Będzie to z mojej strony sztuczne i fałszywe
Co mam robić, jak z nim rozmawiać, jak się zachować, kocham go całym sercem, ale nie mam z nim kontaktu, takiego jakbym chciał a on się zatraca i coraz bardziej oddala.
Trudno, jest jak jest, nie zmienię tego, ale muszę coś robić, póki nie jest za późno a widzę, że chłopak to przeżywa i ewidentnie sobie nie radzi.
#anonimowemirkowyznania #pytanie #homoseksualizm #anime

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 14
@AnonimoweMirkoWyznania Porozmawiaj z jego pedagogiem w szkole i powiedz mu to co tu. Domyślam się że ten pedagog może znać twoje dziecko lepiej niż ty.
Też od rodziców słyszałam mając mało lat że ludzie o innej seksualności to znaczency i tak dalej... Stąd wiem że już mu ostro w głowie pomieszałeś i chłopak nienawidzi albo siebie albo ciebie. Lepiej zareagować wcześniej niż później.
@AnonimoweMirkoWyznania: przykro mi, ale robisz najgorsze błędy, jakie może zrobić ojciec w takiej sytuacji. Po 1 żadnego więcej "co to", a po prostu "ooo widziałem już kiedyś podobne anime, może mi coś o tym opowiesz?".
Po 2 znajdźcie jakieś wspólne zainteresowania i spróbujcie spędzać więcej czasu razem, żeby młody wiedział, że ma w Tobie przyjaciela
Po 3 powiedz o wszystkim żonie, niech też zachowa czujność. Razem może znajdziecie jeszcze inne pomysły
@AnonimoweMirkoWyznania Posłuchaj to co mówi @InsaneMaiden . Ze swoim tatą miałem podobny problem. Co prawda nic związanego z homoseksualizmem, ale jak kiedyś tak lekko się przyczepił do tego że gram w "gry dla dzieci" (co poradzę, wolę platformówki od strzelanek), tak do dzisiaj przy rodzicach (obojgu, mama dostała rykoszetem) oglądam nawet gdy nie ma sensownego powodu, dla zasady. Jeszcze z grami mogę zrzucić na grywalność, ale z anime (zwłaszcza z gatunkiem "cute
@AnonimoweMirkoWyznania: zapisz go na siłownie i na piłkę, będzie płakał no ale cusz, powinien zrozumieć potem
inna sprawa ze ja mu zakażesz tego wszystkiego to go w to wpędzisz jeszcze bardziej, bo co zakazane smakuje najlepiej
jak ja sobie pomyśle ile ja głupich rzeczy odwalałem w wieku 9-12 lat to mnie taka rzerzuncja łapie, ale w sumie jest co wspominać,miałem ciekawsze życie niż teraz xD
chociaż w sumie sam byłem trochę
@MinnieMouse0: no nie wiem czy to może zadziałać, ja byłem wychowany na modelowego lewaka i teraz prawica w głowie szumi mocno hehe xD
nie uważam ze homoseksualizm to zboczenie i nie mam nic do związków takich, ale na pewno nie należy być z tego dumnym ot co(zresztą hetero też bo nawet bakterie się rozmnażają), chociaż wolałbym znać geja niż 16 letnią samotna matkę z dzieckiem albo 21 letniego Sebę Gałeckiego
hormony