Wpis z mikrobloga

@Maciej_polit: w górach jest ciągle sporo śniegu i miejscami jest dosyć ślisko, więc spakuj jakieś małe raki/kolce.
Po naszej i czeskiej stronie ciągle pozamykanych jest trochę szlaków ze względu na zagrożenie lawinowe http://kpnmab.pl/zamkniete-szlaki-1614/n
Do końca maja zamknięte są też niektóre fragmenty szlaków w związku z tokami cietrzewi http://kpnmab.pl/szlaki-zamkniete-dla-ochrony-cietrzewi-1640/n
Z tych krótszych wycieczek możesz zrobić sobie wycieczkę z Karpacza na Przełęcz Okraj na #piwo do browaru Trautenberk po czeskiej stronie, lub po
@pawelJG: Mireczku doradź, bo widzę, że jesteś ogarnięty w górskich tematach:) Jak się ubrać na szlak na Śnieżkę przy obecnej pogodzie? Na cebulkę? Zimowa kurtka? Jeśli chodzi o górskie wędrówki to jestem całkowitym noobem, pomóż. :) Pakuje się i kompletnie nie wiem co zabrać, dwa polary, kurtkę puchową, bluza z kapturem?
@marciin88 mi jest w zasadzie zawsze ciepło :D
Mój standard to "oddychająca" (szybkoschnąca) koszulka, bluza (z kapturem) i dobra wiatrówka lub softshell.
Zazwyczaj chodzę w samej koszulce, a softshell zakładam jak pizga wiatr.
Mrozu już w zasadzie nie ma. Więc puch możesz odpuścić. Na Śnieżce często wieje, więc coś na wiatr dobrze mieć. Jak trafisz na dobrą pogodę to w zasadzie koszulka i bluza wystarczy.
@pawelJG: dzięki! planuję w czwartek wyruszyć na szlak, prognoza przewiduje 4C z deszczem na Śnieżce i 12C w Karpaczu. Ja jakoś dam radę, ale różowy pewnie będzie mnie przeklinał. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@marciin88 wg mojej pogodynki (wetter.de) będzie mokro, ale im bliżej południa tym ładniej.
Osobiście sam w taką pogodę nie wybierałbym się na szczyt (w górach jest śnieg i dodatkowo będzie po deszczu, czyli ślisko), ale jak się zdecydujecie, to dodatkowo w plecak peleryna na deszcz (styknie najtańsza foliowa) i jakieś turystyczne buty, a nie adidasy.
@pawelJG: @marciin88:
Panowie przegladam tag i czekam na porady.

Lista:
Sciezki do zrobienia
na śnieżke
na skalny stół

atrakcje:
Zapora na Łomnicy
Tor saneczkowy - ul. Parkowa 10
Karkonoskie Tajemnice - ul. Adama Mickiewicza 1a
Miejsce zaburzenia grawitacji - Strażacka
Wodospad Podgórnej w Przesiece
Krucze skały w karpaczu
Karkonoski Park Narodowy - Chałubińskiego 23, Jelenia Góra
Patelnia w Karkonoszach
Dolina Pałaców i Ogrodów
Skocznia Orlinek w Karpaczu - olimpijska Karpacz
@Strzalka pytanie na ile planujesz pobyt. W ciągu weekendu to jest nie do obskoczenia wszystko na raz. Do listy dopisał bym zamek Chojnik, no i całą Szklarską Porębę z przyległymi atrakcjami.
W czasie swojego pobytu skorzystałem ze zorganizowanej wycieczki do skalnego miasta w Czechach. Koszt 50 zł za os. wycieczka na cały dzień praktycznie - polecam. Przy okazji wypadu do Szklarskiej można podjechać do Harachowa i w Normie zaopatrzyć się w czeskie