Wpis z mikrobloga

@Primusek:
W przypadku domen stosowana jest zasada "kto pierwszy ten lepszy" a ewentualne przejęcie domeny od właściciela może być tylko na drodze sądowej, podczas której pełnomocnik Klary Lewandowskiej musiałby wykazać, że narusza to jej dobra i wprowadza ewentualnych odwiedzających w błąd, że jest powiązane z Klarą Lewandowską i w sposób nieuprawniony korzysta z jej rozpoznawalności.
A przypadku domeny typu ImieNazwisko.pl marne szanse. KL nie prowadzi działalności gospodarczej, zarejestrowanie takiej domeny nie
@Polinik: jeżeli dobrze rozumiem, to owa Grupa Młodych~ pewnego dnia udostępniła dla swoich członków możliwość utworzenia adresu skrzynki e-mailowej i to posłużyło Google'owi jako argument do wygrania sprawy?
@Visher:
Hmm.. Sprawdziłem i jednak mnie pamięć w drugiej części zawiodła.
Pod tym adresem była, jak wspominałem, Grupa Młodych Artystów i Literatów, nie oferowali maili w domenie. Jakieś wierszyki sobie publikowali. Gugiel polazł do polubownego sądu arbitrażowego ds. domen, ale umorzono postępowanie. To pamiętałem dobrze. :)

Właścicielka domeny potem ją opyliła jakiejś firmie, ale zanim cokolwiek pod nią stanęło -- po cichu domena została przerejestrowana na Googla. Pewnie się dogadali, bo