Wpis z mikrobloga

Cześć!

Po rozwiązanie 5 captch'y obrazkowych wykop.pl ostatecznie uwierzył, że nie jesteśmy robotami i udało nam się zarejestrować tu konto!

Tak w temacie: systemy captcha są powszechne i nikt ich nie kwestionuje (sami też ją mamy), ale czy nie wydaje wam się, że one opierają się na fundamentalnie złej filozofii?
Rejestracja do nowego serwisu to jakby początek nowej wspólnej relacji. I już na wstępie tej znajomość rzucane jest podejrzenie dot. nie bycia przeze mnie istotą ludzką!

Żeby tego było mało to następnie przyjmowane jest założenie, żeto ja muszę udowodnić kim NIE jestem!Fajnie jakby ten problem nie był przerzucany na użytkowników, tylko same serwisy mogły stwierdzić z kim mają do czynienia bazując na jakichś wzorcach zachowań itp.

Jeśli ktoś ma podejrzenie, że właśnie poznana Tajska dziewczyna nie jest dziewczyną, to nie każe jej tego udowadniać, tylko ewentualnie sam bardziej dyskretnie stara się dojść do prawdy. prawda? To z pewnością nieco bardziej kulturalna droga. Algorytmy które projektujemy również powinny przestrzegać tych zasad sovoir-vivre.

Poza tym, wydaje nam się, że:

1) wiele osób, nie mogąc rozwiązać testów captcha, może zacząć wierzyć w to, że są robotami! (czy ktoś to w ogóle zbadał to zjawisko i jego skutki społeczno-gospodarcze?)

2) dyskryminowanie robotów może w przyszłości spowodować/przyśpieszyć konflikt między człowiekiem a maszynami. Każdy inteligentny robot i tak rozwiąże sobie te głupie testy, a jednocześnie będzie czuł żal, że ludzie nie chcą go w swoim świecie. Pomyślmy o tym zawczasu.

Dobra starczy tych żali, bo sami też mamy captche więc jeszcze wyjdzie, że jesteśmy hipokrytami. Co chciałem głównie napisać to, że chcielibyśmy pisać tutaj głównie o wydarzeniach i konkursach jakie organizujemy dla programistów, grafików oraz wszelkich kreatywnych umysłów. + czasami inne przemyślenia.

Ostrzegano nas, że marketing na wykopie to niełatwa sprawa, ciężko o Waszą sympatie i nadmierne zanudzanie grozi gradem minusów! Ale co tam, raz kozie śmierć i do odważnych świat należy! Spróbujemy :-)

#challengerocket #it #gorzkiezale #sztucznainteligencja #technologia #machinelearning #usability #ux
  • 8
@red-bearded: haha, Szczerze mówiąc to nie jesteśmy wybitnymi specjalistami od takiego "marketingu społecznościowego" więc na początku na pewno kilka wtop będzie! (a potem będzie ich trochę więcej :) W każdym razie dzięki za kredyt zaufania - postaramy się zabardzo nie zamulać!
(wszystkie uwagi jasna sprawa mile widziane)