Wpis z mikrobloga

Dobra Mirki. Podsypałam zalążek trawnika nawozem i wystartował nawet ładnie (na zdjęciu po lewej trawnik sąsiada, który śmieszkował "myśli sąsiadka, że ten nawóz coś pomoże?", po prawej mój). Teraz co zrobić, żeby go zagęścić? W zeszłym roku dopiero wystartowały pierwsze nasiona, potem grabiłam, podlewałam, podsiewałam (chyba ze 2 worki nasion zużyłam) i prawie nie pomogło - nadal są dziury. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#pomocy #trawnik #ogrodnictwo i trochę #satysfakcja bo chyba jestem na dobrej drodze.
catch - Dobra Mirki. Podsypałam zalążek trawnika nawozem i wystartował nawet ładnie (...

źródło: comment_xy66XrlLS1ugXRNfsRqMHBEJTrotG83p.jpg

Pobierz
  • 20
@Kikuchiyo: Taki zwykły wertykulator ręczny da radę? A oprysk po co? Chwasty jakoś szczególnie nie rosną, jedynie koniczyny, ale one mi zupełnie nie przeszkadzają.
@catch Da radę, na mały tym bardziej ;) Albo chcesz mieć łączke, albo trawnik (trzeba zwalczać dwuliscienne, bo to konkurencja). Trawnik widze, że jest bardzo rzadki. Jakieś podłoże było pod to przygotowane, czy też sianie na ziemię po budowie?
@Kikuchiyo: Z tego co wiem jest tam zwykła nawieziona ziemia z placu sprzed budowy (wzgórza morenowe, dość jałowe, ale trawy tu wcześniej rosły). Na początku już wiedziałam, że będzie problem na tym czymś cokolwiek siać. Pod spodem jest dach hali garażowej (ogródki są na wysokości 1 piętra). "Posiano" trawę już po odbiorach mieszkań (po czym doszli do wniosku, że słabo wzrasta i w kolejnych etapach będzie trawa z rolek :/).
To
@catch Piach byl by dobry gdyby ziemia była gliniasta, a ten trawnik tak wygladał jak by rósł na ziemi po budowie. Skoro to rośnie na dachu to faktycznie najlepsza bylaby trawa z rolki, ale dodanie czarnoziemu tez by pomogło (uzyzni ziemie) To ze trawa rosła na tej ziemi nie znaczy ze tak gęsto (bo ze zdjęć trawa wyglada jak na nieuzytkach). Osobiście, jako ze pisalas ze masz 38 m2 to polecam trawe
@DonJohn: Tak ładnie ten trawnik wystartował tym razem, że jednak miałam nadzieję obejść się bez tak drastycznych środków, ale zobaczymy... Pośpiechu nie ma, nie planuję sprzedawać mieszkania ( )