Wpis z mikrobloga

#zakupyzchin #xiaomi #mi5 #samsung #galaxys6 #pytanie

Czołem Mirki. Co myślicie, lepiej kupić nowe Xiaomi Mi5 czy używanego Galaxy S6? Słyszałem, że przy np S5 aktualizacjami producent mobilizuje użytkownika do zakupu nowszego modelu. Skłaniałbym się w stronę Samsunga, jednak nie chciałbym za rok pluć sobie w brodę, że telefon zamula czy bateria pada w pół dnia.

Nie martwić się zakupem używanego telefonu bez wymiennej baterii? Sprawdza się jakoś jej stan przed zakupem?

Co do Xiaomi, czy polecicie kogoś sprawdzonego z poza głównego nurtu sprzedaży Mi5 (np. z allegro) kto wystawi fakturę 23%?

Z góry dzięki za info.
  • 16
@W_Heisenberg: właśnie dlatego mimo, że mnie trochę swędzi to jak jest "delikatny" w sumie nic do niego nie mam. Prawda taka, że nigdy nie korzystałem z nawet starszego flagowca od znanego producenta i chyba chciałbym spróbować jednak boję się tego o czym mówiłem wcześniej.
@ron_jumbo bend test który daje rade ;p https://youtu.be/T3F5gRvNJKQ
Oglądaj od 3:30

Bateria w większości mi starcza na cały dzień, w ostatnich dniach na wakacjach robię dużo zdjęć i używam powrbanka z qc, więc tez nie narzekam.

Tak jak i @Andczej ja tez używam mi5 już ponad pół roku i jestem zadowolony, bateria daje radę, aparat spoko, wykonanie też ok. Ekran zajebisty (nie licze amoledow, ale co kto lubi) w pełnym słońcu można