Wpis z mikrobloga

Mirki, szukam osoby tworzącej muzykę i/lub programującej na Macbooku.
Zastanawiam się nad przesiadką z Windowsa na macOS, bo od dłuższego czasu używam Win10 tylko do homerecordingu - do programowania (głównie Java, Android i Spring/Play) i do przeglądania internetu, oglądania filmów używam Ubuntu i jestem bardzo zadowolony. Chciałbym jednak mieć jednego laptopa, który łączy jedno z drugim i Macbook wydaje mi się sensowną opcją, zwłaszcza że jestem trochę zmęczony Windowsem i ciekawy czegoś nowego. Nie potrzebuję wielkiej przestrzeni na dysku. Moje projekty w DAW raczej nie przekraczają 20 ścieżek, odpalam zazwyczaj maksymalnie 5 VSTI i reszta to tracki audio + wtyczki. Co do programowania - Spring + Tomcat lub Android (debugowanie na telefonie, nie na AVD). Na pewno nie chcę kupić nowego Macbooka Pro, bo potrzebuję "zwykłych" portów USB, nie pogardzę też HDMI.
I wiem, że za 3k złożę najlepszego peceta z największymi "cyferkami", ale zależy mi na opinii ludzi korzystających z Maków do tych konkretnych zastosowań. Jeśli używany Mac, to jaki? Chciałbym, żeby pohulał parę lat.
#macbook #apple #laptopy #homerecording #produkcjamuzyki

Co lepiej kupić?

  • Macbook Air 25.9% (7)
  • Nowy Macbook Pro 13 2015 70.4% (19)
  • Inny używany Macbook 3.7% (1)

Oddanych głosów: 27

  • 15
@Czarny_Charakter_Czarka: Korzystasz normalnie z dwóch ekranów, czy jak podłączysz klawiaturę to mac jest dla Ciebie tylko taką przejściówką między klawiaturą a ekranem? Kiedyś co prawda nie wyobrażałem sobie mieć lapka <17" + monitor, teraz mam 15" + monitor i jest ok, choć 13" wydaje mi się nadal mega skokiem, niestety nie mam jak przetestować tego rozwiązania.
@Najkon: źle się wyraziłem - chodziło mi o nową serię Macbooków :)
@Czarny_Charakter_Czarka może głupie pytanie, ale jak podłączysz monitor full HD to rozdzielczość jest wyższa niż na wbudowanym ekranie? Oglądałem dzisiaj Aira i jednak Retina robi robotę, ale mógłbym przeboleć jeśli na monitorze miałbym full HD.
@wonsz4954: no ogółem z rozdzielczoscią to jest zaleznie od wyswietlacza, bo karta graficzna w Airze to Intel HD Graphics 6000 więc na pewno obsluży full hd twojego monitora, więc tak, jak podlaczysz do monitora to masz full hd

sam dlatego tez nie będę mial akurat z tym problemu bo w domu moglbym korzystac z monitora, a jak juz gdzies pojde to przeboleje ten ekran xD