Wpis z mikrobloga

Hej, pomożecie z wyborem pierwszego zestawu do gry? Napisałem maila do guitarcenter ale mnie zlali:)

Na początek będę uczył się piosenek Metalliki, Porcupine Tree, Archive czy Marylin Manson, czyli metal. industrial, plus także lżejsze rockowe klimaty.
Z tego co sam wyczytałem, to gitara dla mnie musi mieć chociaż jeden humbucker a w przedziale do 1000 złotych jako uniwersalna podawana jest Yamaha Pacifica 012 a z ciężej brzmiących Cort Katana KX5.

Wstępnie wybrałem sobie:

Zestaw 31209
1 x Yamaha Pacifica 012 VW
1 x Kinsman KREG8 Regular Electric Bag

Wzmacniacz Laney LX20R Red

Czy Katana rzeczywiście jest gorsza od Yamahy i lepiej wziąć właśnie Yamahę? Czy może jakąś inną gitarę?
Potrzebuję jeszcze kabla, kostek i czegoś więcej? Jakich kostek?:)

Czytałem o multiefektach/interfejsach do komputera takich jak Behringer V-Amp 3, czy Line 6 POD Studio GX ale często podnoszone są zarzuty co do tych cyfrowych, szczególnie ciężej brzmiących efektów. Czy sam wzmacniacz z overdrive potrzebuje wystarczy na początek, czy potrzebuję czegoś do brzmienia?

Mój budżet to ok 1500pln.

#gitaraelektryczna #gitara #sprzetmuzyczny
  • 10
@antarct:

Jak masz zamiar grać cięższe klimaty to ja bym kupił gitarkę z 2x humbucker i ew. kiedyś w przyszłości jak ci będzie potrzeba zmienił przetworniki na takie z rozłączanymi cewkami i miałbyś super uniwersalną gitare wtedy.

Ogólnie co do tych cortów to nigdy nie grałem na nich, ale o yamahach mam bardzo dobre zdanie. Sam zaczynałem na jakiejś budżetowej yamaha erg 121 i dobrze ją wspominam. Na yamaha 112 kiedyś
@verlix: mam katanke, fajne wiosło. Mega wygodne, ale co do tych gitar to racja. Najlepiej ograć konkretny egzemplarz. O pacificach słyszałem dużo dobrego i chyba mniejsza szansa na trafienie wadliwej niż corta.
@antarct kupiłem tego corta jako pierwszą gitarę też grałem podstawowe rocki metal i uważam ze na start spoko wystarczy. Do dziś u mnie leży i jest w pełni sprawna, także solidny sprzęt. Solówki nie będą brzmialy ale metaliki, slejery bez problemów sobie pograsz. Warto też rozważyć coś używanego w tej cenie. Co do reszty to na start polecam rocksmith w zestawie z kablem do kompa. Koszt jakieś 150 zł
@antarct: musisz się zastanowić bo pacifica to właściwie stratocaster a epi to lespaul a te dwie gitary różnią się nie tylko brzmieniem ale i ergonomią.

Ja osobiście jestem bardziej stratocasterowy choćby ze wzglęgu na wygodę gry. Grywałem na Les Paulu i to raczej nie moje klocki choć jako drugą gitarę mógłbym mieć LP.
Uniwersalnie było by coś HSS albo HSH bo masz humbuckera i single a na tym ukręcisz sporo ciekawych