Wpis z mikrobloga

Dziś szef FBI James Comey został zdymisjonowany na polecenie prezydenta Donalda Trumpa ,demokraci żądają śledztwa w senacie sugerując że zwolnienie było w związku ze śledztwem który było prowadzone o rzekomych powiązaniach administracji Donalda Trumpa z rosyjską agenturą, ale nie zapominajmy o tym że to była też konsekwencja śledztwa przeprowadzone przez Departament Sprawiedliwości 13 stycznia 2017 r. inspektor generalny w Departamencie Sprawiedliwości Michael Horowitz ogłosił wszczęcie w sprawie działań Comeya i FBI wewnętrzne śledztwo którego wynikiem była dzisiejsza dymisja.James Comey był szefem FBI od 2013 roku,mówiło się że to on pomógł wygrać Trumpowi gdy ten wszczął ponownie śledztwo przeciwko Hillary Clinton w aferze mailowej,dziś w CNN przyznał jednak że to był błąd,w Polsce zasłynął wypowiedzią z kwietnia 2015 roku w której oskarżył między innymi Polaków o udział w Holokauście, za co potem nie chciał przeprosić,kadencja trwa 10 lat,poprzednim Prezydentem który zwolnił szefa FBI był Richard Nixon który krótko potem zakończył swoje urzędowanie do 9 sierpnia 1974 w słynnej aferze Watergate #uspolitics #polityka #usa #trump
Pobierz Kielek96 - Dziś szef FBI James Comey został zdymisjonowany na polecenie prezydenta Do...
źródło: comment_vLp1MoOQ12zYgSODU3OzDMAk6H2uChdl.jpg
  • 5
@Myrten: Masz racje to był fake news, dlatego poprawiam.chodziło o Archibald Coxa prokuratora który wówczas prowadził śledztwo przeciwko prezydentowi Nixonowi co skończyło się dla niego dymisją na polecenie Prezydenta Nixona a Bill Clinton w 1993 zdymisjonował ówczesnego szefa FBI William S. Sessions.Przepraszam że się złapałem na to ale pisałem to wczoraj o późnej porze i niestety to mi umknęło.Ktoś celowo wpuszcza do obiegu fałszywe informacje...