Wpis z mikrobloga

@LiuKang: Mi sie okazało, że nadkole wybiło mi 1000mikronów, co znaczy, że lekko szpachlą było musnięte i pokolorowane. Nie przejmuje się, bo wiadomo auto 7.5k i w dodatku tylko 1000mikoronów a nie, że poza skalą... a magnes i tak się trzymał ;) Więc ten magnes to na naprawdę takie grube szpachle, że hoho.
@c1nu: To co, uważasz, że 1000μm to sporo szpachli? Niektórym wywala "error" na mierniku, a szpachla jest grubsza od samej blachy, więc jeżeli lakier = około 120 u mnie, to mam 880mikrometrów szpachli, czyli 0,88mm. To jest dużo?
@miret210: Zalezy od auta, ale ja jak widzialem takie wyniki to raczej odpuszczalem dalsze mierzenie. Kiedys mi sie trafil fajny swift w krakowie, wyniki wieksze niz 1000um :D
@c1nu: Zależy w jakim miejscu, bo jak na dachu czy słupkach będziesz miał więcej niż 1000, to wiadomo, ale na nadkolu czy drzwiach? To pewnie była lekka wgniotka parkingowa, żal kasy na nowy element, więc wystarczy lekko musnąć, polakierować i spokój. 1mm szpachli to jest nic... tyle to do wyrównania powierzchni.
@miret210: Wszystko jest spoko, dopoki sprzedajacy powie ci, ze taki incydent mial miejsce. Gorzej jak sie okazuje, ze tam jest 1000 ale na wspawanej cwiartce xd
@c1nu: Od auta za 7000 nie wymagałem też zbyt wiele xD Sprzedawca mówił i pokazywał, wiedziałem co tam się działo. Co do sprzedaży, no to cóż, niektórzy przesadzają i chcą za 10tys złotych nówke sztuke z salonu... oczywiście nie mówie tu o autach z rozwalonymi podłużnicami i spawanymi z 3 innych, ale jak ktoś przyjezdza i mysli, że auto majace 15lat nigdy nie miało nawet przerysowania na parkingu, to gratuluje xD
@Lketoglutaran Wiem, że był malowany zderzak i ma wgniecenie na masce. Z przodu zderzak też obrysowany. No i oczywiście normalne zadrapania parkingowe. Resztę chciałbym sprawdzić, bo wiadomo jak to wygląda, zwłaszcza w przypadku aut z rajchu.
@jeloo: weź sobie magnes i owiń ręcznikiem papierowym.. i masz miernik, działa tak samo, tylko że tutaj zamiast wyświetlacza masz czucie w ręcę i siłę przyciągania.. Tam gdzie coś zawalone kilogramem szpachli to wcale nie będzie łapał..