Wpis z mikrobloga

Jestem już cztery pełne dni na diecie ketogenicznej. Dziś już mi się znacznie lepiej funkcjonuje (wiadomo, keto flu, adaptacja itd), macie jakieś sprawdzone proste przepisy do częstego przyrządzania?

Pomijam tłustą jajecznice na maśle z dodatkiem zielonych warzyw oraz bulletproof coffe, które są podstawą u mnie. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#keto
  • 11
@t-stark: jak się będziesz trzymał diety to na pewno. Warto kupić miernik ketonów we krwi. Nawet słyszałem, że są jakieś sposoby w Polsce aby go zdobyć za darmo. Mierząc masz lepsze samopoczucie, bo wiesz na pewno, że działa :) Ja już ciągnę od 15 Stycznia tego roku
@woytas: zgadzam się z tym co piszesz, aczkolwiek miernik ketonów odpuściłem sobie :)
Póki co z zalet (dwa lata temu byłem na diecie ketogenicznej jakiś krótki czas):
- trądzik już się nie pojawia
- brak gazów, wzdęć
- budzę się dopiero nad ranem, a bywało że i kilka razy się przebudzałem w nocy
- głód nie przeszkadza, dwa posiłki dziennie maks zjadam
- brainfog zanikł

Podobno ludzie na keto krócej śpią
@t-stark: po co spać krócej? Śpij dłużej, najdłużej jak możesz. Skracanie snu jest szkodliwe dla zdrowia. Na początku wyniki przychodzą szybko ale później się to stabilizuje. Oczywiście jak Ci coś znika nie oznacza, że pozbyłeś się problemu ale jesteś na dobrej drodze. Ja mam ŁZS i na początku super mi znikło ale później znów zaczęły się zapalenia skóry, choć dużo słabsze i z każdym atakiem coraz krótsze. Wspomagam się dla tego
@woytas: święte słowa, u mnie trądzik co prawda zmalał o 80-90% ale jest zdecydowanie widoczny progres!
Od tygodnia zacząłem suplementować wspomniany potas, magnez(mag-lek) i dwa dni wcześniej zakupiłem probiotyk, aby jelita sprawniej funkcjonowały (zaparcia to podobno częsty problem na początku keto). I kiszonki też ważna rzecz. :)

Teraz nie pozostaje mi nic innego jak oczekiwać pełnej adaptacji, najważniejszy jest dla mnie fakt, że obecnie i tak jest dużo lepiej niż było,