Wpis z mikrobloga

@MGfilms: na to też jest odpowiedź :D - heel&toe
Ale wiadomo lepiej się uczyć na czymś w czym możesz sobie pozwolić na parę błędów. Sam osobiście próbowałem na starym seicento, jakieś 2 miesiące i podstawy były opanowane, a szlifowanie umiejętności to już dużo dłużej zamuje. Tak się już przyzwyczaiłem, że nie potrafię inaczej. No i pasażerowie zawsze zauważają płynność :)
Nie odbierz też tej mojej krytyki źle, po prostu chcę pomóc
@Doman_60: Oczywiście, że nie odbieram źle, bardzo dobrze, że mi o tym napisałeś bo faktycznie nie zwracałem na to uwagi, a Corvetta nie miała AC ( ͡° ͜ʖ ͡°) Więc będę wiedział na przyszłość :)

A masz jakieś wskazówki na sportową jazdę samochodem z automatem?
Zamówiłem kilka dni temu Mustanga V6 w automacie i chciałbym się nim wybrać na tor, ale też nie chciałbym mieć dzwona :D
@MGfilms: no niestety raczej nie pomogę, generalnie to z takich umiejętności to jedynie heel&toe posiadam, na torze nigdy nie byłem ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Ale jeśli nie masz doświadczenia z automatem to jak najbardziej mogę coś powiedzieć. W przypadku większej mocy i toru, na pewno olałbym tryb auto i siedział w trybie manualnym. Głównie dlatego, że gdy dociśniesz gaz w trybie auto, skrzynia może zredukować i nagle
@Doman_60:

Tak, to będzie mój pierwszy automat, choć wcześniej jeździłem skodą VRS w DSG i baaaardzo mi się spodobało.

Ten mustang z tego co wiem ma 310 koni, no ale RWD jednak może dać popalić, nie to co w moim obecnym BMW 118KM :D

no i nie zmieniaj biegów w zakręcie


dlaczego?
@MGfilms: Mustang to zwykły hydrokinetyk, po DSG niestety będziesz zawiedziony, raczej lubi sobie pomyśleć zanim zareaguje na polecenie kierowcy ;p Chociaż 8-biegowa ZF od BMW jest naprawdę świetna i wolę ją bardziej niż DSG, bo zdecydowanie przyjemniej się nią rusza.

Biegów w zakręcie nie zmieniaj, bo jest ryzyko uślizgu tylnej osi, np. przy redukcji.
Zwykłe automaty nie mają raczej funkcji rev matchingu, więc nie zrobi tego płynnie, a skoro masz bmw
Na początku chciałem się wybrać na Silesia Ring w Kamieniu Śląski, a za 1-2 lata może na nurburgring nordschleife ;)

doświadczenie z symulatorów na coś się w końcu przydało ;p


@Doman_60: haha, LFS, rFactor? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

zazdroszczę tych aut z kanału, miałeś okazję nimi wszystkimi jeździć, czy robisz tylko za operatora?


@Doman_60:

WRX STI śmigałem (jest genialne!) BMW Coupe to moje, bardzo wolne (
@MGfilms: No Silesia Ring to już porządny kawałek toru, będzie gdzie się rozpędzać ;) Tego mustanga kupujesz dla siebie? Skoro 3.7 to sprowadzany, mam rację?

haha, LFS, rFactor?


Dokładnie LFS i rFactor, początkowo myszka, potem kierownica, ale od 3 lat już przerwa, bo kierownicy się pozbyłem, a obecny komputer odpala maksymalnie Diablo 2.

Także nie ma tego za dużo bo dopiero rozkręcam kanał, ale mam zamiar kręcić coraz więcej i poszerzać