Wpis z mikrobloga

Podczas konferencji Consensus miała miejsce prezentacja na temat EOS: First Blockchain Operating System

CTO projektu jest Dan Larimer, twórca Bitshares oraz Steem. EOS ma być oparty o silnik Graphene, a co za tym idzie, również EOS nie będzie miał opłat transakcyjnych.

Regarding token issue: No premine, No founder token, 100% inclusive, Full transparent, All Start on day 1.


Więcej informacji w video.

Niniejszym chciałbym też otworzyć tag #eos :)

#kryptowaluty #bitcoin #ethereum #steem #bitshares #programowanie #komputery
  • 22
fajna miniaturka się wybrała z YouTube. Na wykresie widać ile obecnie transakcji (na niebiesko) przechodzi przez dwa projekty oparte na Graphene (Steem i Bitshares), w porównaniu do ethereum i bitcoina.
@pawlo74: Nie no, używam Steem i fajny projekt, ale zastanawiam się czy nie można tego zespolić w jedno jakoś. Można mieć jedną kryptowalutę dziennie nawet, ale nic z tego nie wynika
@fervi: może i tak jest że jest w tym coś ciekawego od strony technicznej skoro tak mówisz ale do mnie nigdy nie przemówi projekt, w którym nie ma opłat, ja to widzę jako komunistyczne ulotne marzenie, to nie zadziała nigdy.
@pawlo74: E tam, albo się pomylisz i ten serwis rozwali wszystko i kurs poleci w górę.
Natomiast jeśli opłaty za transakcje pojawią się (nie wiem jak, ale potencjalnie) to nic się nie stanie.

A dodatkowo coraz więcej serwisów w to idzie, są osoby, co prognozują, że za parę lat i wykop na tym będzie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Edit. No i zawsze nie musisz iść w Steemy,
@pawlo74:

bo nikt tego nie używa


Tak, tak... nikt ;)

do mnie nigdy nie przemówi projekt, w którym nie ma opłat


Nie ma Fee. Opłata jest, jest nią inflacja z której pokrywane są koszty m.in. utrzymania sieci. Każdy może korzystać z sieci proporcjonalnie do posiadanego kapitału.

Gość nieźle zapierdziela, 4 kryptowaluta ... xD Może w którejś mu się uda ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@fervi: ktoś może
@fervi: trzymam kciuki ale ja nie widzę tego


@pawlo74: Pawlo za rok:
Łeee, mogłem wejść jak była okazja xd

Są powody dla którego warto w to iść nawet poza pieniędzmi
- Brak moderacji z wykopu
- Stabilniejszy projekt
- Brak moderacji z wykopu
- Nikt się nie śmieje ze zmarłych ludzi
- Brak moderacji z wykopu
- Otwartość na cały świat
- Gdzieś wspomniałem o braku moderacji z wykopu?
@fervi: problem w tym że uważam Larimera za scamera i już zawsze będę się trzymał z dala od jego projektów, można komuś dać jedną góra dwie szanse ale nie więcej. Koleś spalony jest dla mnie.
A projektowi życzę jak najlepiej może inni postawią go na nogi.
Nie ma Fee. Opłata jest, jest nią inflacja z której pokrywane są koszty m.in. utrzymania sieci. Każdy może korzystać z sieci proporcjonalnie do posiadanego kapitału.


@noisy: Jest jakiś wykres jak ta inflacja się rozkłada? I jak będzie wyglądała w przyszłości?