Wpis z mikrobloga

Szukam sobie karty microSD do routera #mikrotik i tutaj dokonał się niemal kompletny exodus kości MLC z rynku konsumenckiego. Został kingston industrial, goodram m3aa, transcend high endurance i chyba to byłoby na tyle z łatwo dostępnych produktów. Dużo miejsca nie potrzebuję (2-4GB byłoby ok) więc może znalazłoby się coś z produktów przemysłowych, ale mam dwa problemy:
- ich dostępność jest kiepska, w TME widzę cośtam od goodrama, żadnego datasheeta ani nic. A więc gdzie się to kupuje?
- produktów jakich firm szukać? i jakich unikać, jeśli już?

Chodzi mi o microSD na przemysłowych odmianach MLC (z tego co widzę czasem w postaci "pseudo-SLC"), nie stricte SLC - nie ten budżet.

Nie wiem jak otagować, więc trochę spam tagami: #microsd #komputery #ssd #siecikomputerowe i może #cnc (wiem, że kiedyś niektóre maszyny korzystały z kart CF, może coś wiecie o microSD?).
  • 5
@heathenreel: Dzięki za pdf - do kart na pSLC już go nie raczyli podlinkować, a w szczegóły MLC nie spojrzałem.

Tego samego mikrotika właśnie wziąłem. Co zrzucacie na kartę - logi, baza the dude? Uznaliście, że nie warto przy takim użyciu dopłacać do pSLC?