Wpis z mikrobloga

Czy linux mint pozwoli mi na dostęp do dysku RAW? Mój HDD nagle przestał działac na innym systemie który wgrałem po formacie, mam tam bardzo wazne pliki i nie mam pojecia jak sie do nich dostać. Próbowałem najpopularniejszych opcji.

Planuje otworzyc dysk w na linux mint i zgrać wszystko z zew. HDD na wewnętrzny dysk, da rade?
#informatyka #komputery
  • 23
@benethor: pocieszyłeś mnie, dzięki. Mam tam zaszyfrowane pliki i wiem że zwykły data recovery nie dałby rady odzyskać ich w całości (20 gb każdy)

@kacperski1: system go nie czyta, to nówka, przed formatem śmigał aż miło.
@rvnow: a, w ten sposób. No to testdisk żeby odratować kontenery, potem veracrypt żeby wyciągnąć pliki. Chyba że zależy ci na windowsie, to wtedy np. Restorer Ultimate potrafi wyciągnąć dane ze sformatowanej partycji, razem ze strukturą katalogów
który linux pozwoli mi się zainstalować poprzez zamontowanie jego obrazu w Daemonie?


@rvnow: żaden. Teoretycznie mógłbyś podłączyć obraz z livecd do jakiegoś virtualboxa, ale nie ma żadnej gwarancji że to wystarczy do odratowania danych. Musisz zabootować z linuxa.
@benethor: Muszę mieć je dokładnie tak jak je tam wsadziłem więc domyslam się że jedyna opcja to Linux, dzieki za pomoc. Serio!
@uhu8: Nie mam płyty ani drugiego dysku USB, mam #!$%@?.

@benethor: Także muszę zostawić to do jutra :/
@uhu8: Jeżeli tworzysz ukrytą partycje na haslo w Veracrypcie to w jej wyniku powstaje plik w rozmiarze pożądanej ukrytej partycji, właśnie te pliki wyjściowe zgrałem.
@benethor: +1
@benethor:poszukam tutoriali dla debili bo nie mialem kontaktu z testdiskiem. Jezeli skonwertuje znowu na gpt to bedzie ok? Robiłem to programem ktory gwarantuje brak utraty danych.