Wpis z mikrobloga

Czołem Mirki, jadę dzisiaj na pierwszy rezonans od czasu diagnozy i bardzo się stresuję. Trzymajcie kciuki, żeby nic nowego w moim mózgu się nie pojawiło - poza głupimi myślami. :) Na ten moment badania wychodzą dobrze, ale mam jak zwykle okrutną anemię - nie przyswajam żelaza i farmakologicznie, i z pożywienia. Czasem poziom hemoglobiny podskoczy, gdy przez miesiąc zagryzam wątróbkę burakiem, ale to też nie ma reguły.

W tym momencie jestem tylko na witaminach, bo moje leczenie się opóźniło przez półpasiec który męczył mnie ponad miesiąc. Mam nadzieję, że teraz wszystko pójdzie z górki. Przez ostatnie pół roku schudłam ponad 10 kg, w sumie nawet nie wiem czemu i żaden lekarz też tego nie wie, chyba stres tak na mnie działa.

Dam znać jak wyniki rezonansu i co się dzieje ze mną dalej niebawem. Buziaki!

#tintachoruje #dostalamsmsa #stwardnienierozsiane #trzymajciekciuki
  • 7
@batgirl ok. 4 lata temu miałam pozagalkowe zapalenie nerwu wzrokowego. Od tego czasu praktycznie nic się nie dzieje. Niestety nie miałam prócz MRI głowy i odc. szyjnego żadnych badań (a to i tak było pół roku po pobycie w szpitalu). Tylko solu-medrol i nara. Tobie życzę co do stanu zdrowia tego samego.
Przez ostatnie pół roku schudłam ponad 10 kg, w sumie nawet nie wiem czemu i żaden lekarz też tego nie wie, chyba stres tak na mnie działa.


@batgirl: jest duża szansa, że utrata wagi jest przez stres. Mimo, że umiem sobie dawać z nim radę (taka robota) to jak miałem wypadek i nie wiedziałem w którą stronę pójdzie moje zdrowie,non stop cały czas o tym myślałem to przez 4 tygodnie zjechało
@kaczmarejloooo Zyczylabym sobie tego ;) Hippchondria to zawsze najlepsze z rozwiązań :p A tak serio to na szczęście jestem zdrowa jak ryba prócz alergii. Nie życzę nikomu, wstajesz rano i nie widzisz prawie nic na jedno oko. Potem się okazuje ze to zapalenie n. II, od czego zaczyna się często SM. Srasz pod siebie czy wszytskie Twoje plany zyciowo-zawodowe nie pójdą się #!$%@? czy będzie sobie mozba samemu dupe podetrzec. Nawet nie