Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Jestem ponad 10 lat w UK (emigracja jeszcze za Giertycha ( ͡° ͜ʖ ͡°)) i znowu zaskakuje mnie jak ci Anglicy w #uk mają #!$%@? tradycje. Skończyłem tutaj te takie 3 letnie studia tzw. undergraduate i żeby iść na wręczenie dyplomu oprócz hajsów które im zapłaciłem przez te lata (będzie ze 30k funtów na student loan) trzeba im wybulić 50 za wypożyczenie tego stroju a'la Harry Potter bo inaczej cię na halę nie wpuszczą po dyplom i po 25 od łebka za bilet (mama, tata, siostra) co już jest 125, do tego fotograf pewnie też ze 20 w związku z czym podjąłem decyzję że nie idę. A za te pieniądze zorganizuje sie w domu normalne polskie przyjęcie ze skrzynką wódki, rosołem/flakami i ziemniakami ze schabowym, do tego mnóstwo tradycyjnych polskich potraw typu jarzynowa, śledzie, tatar, sernik, wędlina, ogórki kiszone itp. sprosi się rodzinę i najbliższych znajomych i będzie lepiej i na pewno bardziej utkwi w pamięci niż jakieś pajacowanie xD A dyplom w razie czego i tak mi #!$%@? przyślą pocztą więc co za różnica ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#studbaza #emigracja

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Asterling
  • 18
@AnonimoweMirkoWyznania: plaklem i smiechlem
ja mysle ze dla takiego autochtona pojscie na studia to wiekopomna chwila jak w bolsce te slynne sluby wiec nie dziw sie ze zaprasza sie rodzine jak na pogrzeb babci XD

nie bierz do glowy wazne ze nie musiales placic

zreszta... ostatni dzien do szkoly? rozdanie swiadectw? tylko chyba kujony na nie czekaly - reszta probowala sie zerwac z budy jak najszybciej bo w koncu juz wakacje
@Morf: dobrze wiedzieć, na mojej (państwowej) uczelni w Warszawie było tak:
Licencjat - mail z sekretariatu - proszę se przyjechać po odbiór dyplomu komu kiedy pasuje w godzinach 8-16 w tygodniu
Mgr - mail z sekretariatu - j/w

po ostatnich zajęciach czy obronie też żadnych uroczystości, nie było też balu licencjata, magistra itp. I w sumie bardzo dobrze bo szkoda czasu na takie oficjalne głupoty, a bal można sobie zrobić w