Wpis z mikrobloga

Zaprojektowałem i zbudowałem prototyp systemu rozproszonego do obserwacji zmian w Arktyce jako swoją pracę magisterską. Za chwilę zacznę 3 miesięczny kontrakt by ten system ulepszyć, a od września poświęcę 4 lata życia (studia doktoranckie) na badania by ten system zastosować w praktyce, zbierać dane z tysiąca lokalizacji w Arktyce i poddawać je analizie, żebyście wiedzieli kiedy zmiany klimatu postąpią tak daleko, że mirkowanie nie będzie już możliwe i życie na naszej planecie również... ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#klimat #nauka #programowanie #projektowanie #badania
Pobierz Serchio - Zaprojektowałem i zbudowałem prototyp systemu rozproszonego do obserwacji z...
źródło: comment_ULjRdiWZDdjihyWU97Ato9spF1SfbEVt.jpg
  • 35
@graf_zero: Póki co same dane tekstowe (z dowolnych sensorów) są wysyłane w "eter" - za pomocą LoRa (typ komunikacji) - planujemy postawienie kilku bram do zbierania tych danych, a w miejscach, gdzie nie będziemy mieć zasięgu > 20 km - będziemy latać dronami co kilka dni i zbierać te dane. Nie możemy przesyłać zdjęć zwierząt, potrzebnych do analizy ich migracji ale pracujemy nad modelem do rozpoznawania zwierząt na miejscu i wysyłaniem
@evan_wykop: Sensorów jest pierdyliard - tutaj chodzi bardziej o zbudowanie systemu pod konkretne sensory, gdzie dostęp do Internetu jest niemożliwy i gdzie zbieranie takich danych odbywa się obecnie poprzez manualną wymianę karty sd raz na rok. My pracujemy nad systemem, gdzie sensory muszą przetrwać ekstremalne warunki przynajmniej przez rok - muszą się komunikować z naszymi serwerami w dowolny (zaprojektowany przez nas) sposób i bateria musi im wystarczyć na cały okres obserwacji.