Wpis z mikrobloga

@SkoreK89: po pierwsze jeśli poważnie myślisz o Bitcoin to kup trezor - portfel sprzętowy. Wszystko pozostałe zależne jest od Twojej ostrożności. Możesz przez małą nie uwagę lub nie znajomość technologii krypto stracić wszystko. Trezor jest przyjazny dla początkującego użytkownika prosty i absolutnie bezpieczny https://trezor.io/ kosztuje tylko 128 USD z przesyłką.
@nocnyjanek: lepiej przestrzec początkującego przed niebezpieczeństwami które tutaj czychają niż obiecać złote góry. Trzeba być gotowym na każdą ewentualność. I z czystym sumieniem polecam Trezora jako jedyne bezpieczeństwo.
@Krypto_TR: Równie dobrze do Trezora też seedu nie zapisze, uszkodzi urządzenie i też nic nie dostanie. Jakie złote góry? Dobrze zarządzany klasyczny portfel jest wystarczającą ochroną środków. Przed jakimi niby niebezpieczeństwami chcesz przestrzegać początkującego?
@nocnyjanek: przed kradzieżą, hackingiem komputera, podsłuchem. Na trezora nie da się włamać. Nawet jeśli zatopisz trezor i połamiesz na części to jesteś bezpieczny.bo Twój seed nigdy nie ma kontaktu z komputerem.
@nocnyjanek: Nie ma czegoś takiego jak dobrze zarządzany portfel, wszystkie programowe wallety tym bardziej na Windowsie są z góry narażone na dość łatwe ataki, następna rzecz to przywracanie wallet z seed'a wystarczy mieć keyloogera w systemie podczas przywracania konta zostanie od przekazany osobom trzecim i możemy pożegnać się ze środkami, posumowanie:
Windows beee
Linux duuuużo lepiej
Portfel sprzętowy najbezpieczniejsza istniejąca opcja przechowywania dużych środków.
Nie chodzę po lewych stronach i nie pobieram podejrzanych plików. Malwerbyte i Bitdefender zawsze pokazuja ze jest czysto. Na początek chyba wystarczy portfel w pliku. W niedalekiej przyszlosci na pewno zaiwestuje w sprzetowy portfel.

Nowicjuszem w komputerach nie jestem, ale nie ukrywam, że temat dla mnie jest nowy. Chcę kupić BTC i trzymać na lepsze czasy, a na giełdzie pobawić się niszowymi walutami.