Wpis z mikrobloga

  • 36
#magdazuk

Szanowni Państwo,

Pragniemy odnieść się do wielu pytań, które dostajemy od internautów zarówno w oparciu o reportaż wyemitowany w dniu 06.06.2017 w telewizji TVP Info, jak i w oparciu o przypuszczenia, że ,,nie zajmujemy się już sprawą Magdaleny, stąd oświadczenia bezpośrednio związane z tą sprawą ucichły z naszej strony’’.

Odpowiadając więc na najczęściej zadawane pytanie – jak najbardziej, w dalszym ciągu zajmujemy się sprawą Magdaleny. Od dnia 05.06.2017 roku trwały prace nad ponowną próbą nawiązania kontaktu z rodzicami Magdy, ponieważ uważaliśmy, że współpraca na tym polu jest brakującym dopełnieniem obrazu sytuacji, zwłaszcza dlatego, że na tą chwilę wszystkie materiały jakie posiadamy (zarówno te przekazane już Prokuraturze Krajowej i CBŚP oraz te w dalszym ciągu gromadzone celem przekazania ich na najbliższym zaplanowanym spotkaniu z Prokuraturą) podtrzymują naszą tezę.

Niestety jednak, dnia 07.06.2017 jedna z sióstr, z którą nawiązaliśmy bezpośredni kontakt – po poinformowaniu jej o materiałach jakie posiadamy i które chcemy skonsultować z rodzicami, gdzie zaprosiliśmy do naszego biura centralnego całą rodzinę w towarzystwie uzbrojonej ochrony i pełnej eskorty w obie strony do ich całkowitej dyspozycji - odmówiła nam współpracy, reagując bardzo nerwowo.

Pomimo faktu, iż jesteśmy zaniepokojeni postawą reprezentowaną przez naszą rozmówczynię, szanujemy stanowisko rodziny, stąd kolejne próby kontaktu nie będą przez nas inicjowane, aby nie nabrały one uporczywego charakteru.

Kontynuujemy więc pracę wraz z anonimowymi informatorami, którzy w dużej części należą do grona przyjaciół i znajomych nie tylko Magdaleny, ale również jej sióstr. Spływające od nich komunikaty w sposób jednoznaczny tłumaczą owe nastawienie sióstr zmarłej do prowadzonych przez nas działań, wskazując szczegółowo jego przyczyny. Kolejne natomiast wątki pojawiające się tej sprawie nie są już wielokierunkowe, a bardzo spójne i pasujące do tezy, jaką przedstawialiśmy już w fazie początkowej.

Dodatkowo informujemy wszystkich internautów, iż jedynym wiarygodnym źródłem odnośnie naszego stanowiska w sprawie śmierci Magdaleny Ż. są oświadczenia publikowane na niniejszej stronie. Za wszelkie inne źródła nie ponosimy odpowiedzialności i nie będziemy się do nich odnosić. Prosimy o śledzenie naszych komunikatów na bieżąco.

Biuro Lampart Group SA

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1381183545250606&id=1053284374707193
  • 29
@snow:

Wczoraj ukazał się wywiad z jedną z sióstr,:

A czy macie coś wspólnego z grupą Lampart?

Próbowali się kontaktować z moim tatą, żeby uzyskać jego pełnomocnictwo, ale nie udało się im. To nieco dziwni ludzie. Działają na własną rękę, prowadzą indywidualne śledztwo pod kątem handlu ludźmi. My tą tezę w odniesieniu do Magdy zupełnie wykluczyliśmy. Pracownicy Lamparta sugerowali, że wątek Magdy zaczął się już w Polsce. Zarówno ja, jak
@clementine9: wpierw chce wyjaśnić, że podobnie jak u Ciebie - u mnie również wzrasta poziom zaufania do tego co robią, a wspomniałem o trzeciej możliwości - którą uważam za najmniej prawdopodobną - z uwagi na fakt, iż przy naszym stanie wiedzy, wykluczyć jej w 100% nie można. Mianowicie - obiektywną przesłanką do odmowy współpracy byłaby ich świadomość / percepcja Lamparta jako kolejnych 'mataczników' - podobnie jak kwadrat - którzy mijają się
@grejfrut: oni sami za to mówią:

Kontynuujemy więc pracę wraz z anonimowymi informatorami, którzy w dużej części należą do grona przyjaciół i znajomych nie tylko Magdaleny, ale również jej sióstr. Spływające od nich komunikaty w sposób jednoznaczny tłumaczą owe nastawienie sióstr zmarłej do prowadzonych przez nas działań, wskazując szczegółowo jego przyczyny.


Co może oznaczać że je podejrzewają, ale równie dobrze to, że są manipulowane / zastraszane...
Kolejne natomiast wątki pojawiające się tej sprawie nie są już wielokierunkowe, a bardzo spójne i pasujące do tezy, jaką przedstawialiśmy już w fazie początkowej.


@snow: A jaka faza jest teraz bo nie wiem czy wciąż są na etapie "tez" oraz "wydaje nam się" czy udostępnili prokuraturze twarde dowody na potwierdzenie swoich domysłów?
@kknnoo: Kobiety tak nie działają. Dzielą się wszystkim. To znaczy da się zmanipulować jedną na miłość, ale dwie i więcej nie ma jak. Magda mogła być zmanipulowana, ale ta druga musiałaby być głupia jak stołowa noga. Czy pasuje do tego ta ciężka praca z próbą manipulowania tymi kobietami, podobno w hotelach egipskich siedzą kobiety i czekają na telefony?

Szantaż - co musiałoby być na szali, żeby zgodzić się na koszt w
@worldmaster @kknnoo: Wszystko jest tylko "tezą", dopóki SĄD nie stwierdzi, że jest dowodem. To nie Lampart decyduje co ma wartość DOWODOWĄ, a jedynie sąd. To nie Lampart może kogoś oskarżyć, a jedynie Prokurator. Więc do czasu przedstawienia aktu oskarżenia przez Prokuratora wszystko jest jedynie tezą.

Nawet gdybyś na własne oczy widział jak ktoś kogoś zabił, nie masz prawa nazwać go mordercą, przestępcą czy winnym dopóki Prokurator go nie oskarży (wtedy będzie
co musiałoby być na szali, żeby zgodzić się na koszt w postaci wyjazdu do takiego kraju jak Egipt jako "osoba do towarzystwa"?


@grejfrut: Twierdzisz, że nie ma kobiet które w takim celu tam jeżdżą?
@grejfrut: Jesteś kobietą dlatego to podchwyciłaś. Dziewczyny maja przyjacióki powierniczki itp. Czasami tę rolę pełni siostra. Dlatego wg mnie ona wie. Być moze jest powodem bo wlazła w jakieś gówno i tak siostrę zmusili. To możliwa werjsa? Możliwa bo mogło być mało czasu. Możan by ja wysterować w bardziej wyrafinowany sposób. Np numer na wyimaginowany dług: kochanie wpadłem w złe towarzystwo, chce z tobą uciec ale muszę się szybko spłacić. Pasuje
@Evergreengo: Mnie dziwi najbardziej to, że skoro obecne "ustalenia" na siłę robią z ich siostry/córki osobę psychicznie chorą (a do tego jeszcze się im mówi, że jakby za samolot zapłacili to może Magda by żyła) to TYM BARDZIEJ powinno im zależeć na wszelkiej (a już szczególnie darmowej) pomocy by tę sprawę wyjaśnić i oczyścić zarówno Magdę jak i siebie. Tak chyba by każdy normalnie zrobił. Bo już przecież nie ma nic
@snow: Te wszystkie teorie o handlu ludźmi, że została sprzedana, że była dla szejka itd, mają słaby punkt.
Jak przekonaliśmy się jakiś czas temu, szejk nie musi używać przemocy, robić coś wbrew komuś, przymuszać.
Oni płacą dolary, a dziewczyny często z lepszymi warunkami niż Magda, szczęśliwe otwierają buzie, żeby szejk im w nie nasrał. Po czym zadowolone dziękują szejkowi. #magdazuk