Wpis z mikrobloga

@avltree: a właśnie, że nie zmienię. :P
Plan jest taki, żeby zrobić z tego klona M4, a więc do wymiany idą lufa (na 14,5", profil M4) oraz suwadło na takie o profilu M16. Prawdopodobnie zamek do kompletu z suwadłem.

Ten AR ma być do wyglądania jak M4 i strzelania. ;) W dalszej perspektywie kupię sobie drugiego AR-a do mania i podziwiania, prawdopodobnie POF P415 Edge lub coś z tej półki. I
@avltree: może pomyślę o jakiejś zdejmowanej gumowej nakładce. Chociaż te europejskie .223 to specjalnie nie kopią.

BTW: byłem dzisiaj postrzelać na Warszawiance i faktycznie jest ok. Fajniej to wygląda niż kiedyś, za poprzednich właścicieli (Agvo).
@ppqa: Zacny zakup. Kolba jak kolba, ja to bym handguarda wymienił. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Pytania od żółtodzioba:
1. trochę dziwnie wyglądają przyrządy celownicze. Jaki ma sens składany tylko jeden element?

2. Co to jest #projektdedal?

3. Planujesz jakąś optykę? Na jakie dystanse będziesz strzelał?

4. Co do POF i tej półki, co myślisz o Daniel Defense?
@gnuthomson: 1) drugą część przyrządów masz na stałym bloku gazowym (to wystające na ~środku lufy)
2) tag o nieustalonym pochodzeniu mający na celu popularyzację strzelectwa
3) docelowo kiedyś tak, na razie będę chciał się skupić na wymianie elementów tak, żeby zbliżyć się specyfikacją do M4. W związku z tym optykę póki co sobie odpuszczam. Co do strzelania, to jest jestem raczej typem kolekcjonera-zbieracza, więc bardziej mam niż strzelam. ;) Jak się
1) drugą część przyrządów masz na stałym bloku gazowym (to wystające na ~środku lufy)


@ppqa: Wiem, pytałem jaki ma sens składanie tylko jednego elementu. Wydawało mi się, że sens ma składanie albo obu albo żadnego. Ale to tylko takie teoretyzowanie żółtodzioba :)

To jeszcze pytanie do wymiany lufy. Lufa jest istotnym elementem broni, więc bedzie miała inny numer i trzeba na nią zużyć drugą promesę, prawda? Nawet jak sprzedasz starą, to
@gnuthomson: masz rację z upierdliwością wymiany lufy. Będą na pewno niedogodności formalne, ale jakoś je przeżyję.

Chociaż obejrzałem dokładnie swój karabin - m.in. lufę i zamek - i ja na nich numeru seryjnego nie widzę. Nie wiem, może jest tak schowany, że trzeba wiedzieć gdzie spojrzeć. Będę jeszcze zasięgał informacji w tym temacie. Ale na teraz wygląda, że te elementy nie są serializowane.

To jest trochę skomplikowane, bo karabin jest amerykański,
@ppqa: Np na glocku numery są w trzech miejscach: na szkielecie na zamku i na lufie. Ale to Austria.

Daniel ma nabite jakieś numery na lufie, ale wyglądają na coś innego niż nr broni.

Co do wymiany lufy, to jeszcze jedno pytanie: będziesz w stanie jakoś praktycznie ocenić, że po wymianie jest lepiej? Jakieś miarodajne pomiary skupienia?
@tage: na razie zaczynam temat. BUOS ma w ofercie lufy Daniel Defense o róznych długościach:

http://www.sklep.buos.com.pl/pl/ar/617-kuta-na-zimno-lufa-do-karabinkow-ar-15-o-skoku-gwintu-17.html#/dlugosc_lufy-145_

Dzwoniłem do nich w tej sprawie i wyczułem, że po drugiej stronie słuchawki był ktoś dobrze nastawiony do takich fanaberii. W skrócie to czas oczekiwania przewidują około miesiąca, zakup na zwykłą promesę na zakup broni (nie trzeba już mieć na samą lufę). Kwestię formalności "pozakupowych" jeszcze muszę wymyślić i ustalić. Ale oni mają też rusznikarnię,
@gnuthomson: nie będzie żadnej praktycznej różnicy po takiej wymianie lufy :) Mało tego, wymiana lufy o ciężkim profilu na lufę o profilu M4 to tak naprawdę pogorszenie :D
Każde takie przewężenie jak wycięcie pod granatnik (M203) to osłabienie lufy.

Na plus jedynie minimalny spadek wagi zestawu.
@avltree: z tego co kojarzę trzeba dostać zaświadczenie od rusznikarza, że wymienił lufę na nową.

Przy czym w moim przypadku trochę szkoda będzie mi wyrzucić nową lufę od M&P, więc mam nadzieję, że uda się dogadać co do przyjęcia w rozliczeniu.
@ppqa: Wiadomo ( ͡° ͜ʖ ͡°). W razie czego, konkurencyjny BestHunters również mocno idzie w ARy, mają też całą masę części (ja sam się do nich po wypłacie wybieram w celu zakupu lekkiego suwadła JP do mojej zabawki), jeśli w BUOSie by marudzili, spróbuj jeszcze tam.
@ppqa: super zakup i podzielam twoje podejście do tematu, sam mam na oku AR15 i powiem szczerze że gdzie nie zaczniesz czytać opinii to zawsze jest: wymień to, wymień tamto, dokup [i tu długa lista], dozbieraj X zł do innego modelu. Aż głowa boli chociaż rozumiem też takie podejście do tematu.
Chcę kupić na początek MP15 sporta i mieć go po prostu do zabawy i nauki, nie będę go przeinwestowywał -
@ShutUpMeg: są to problemy pierwszego świata związane z tym, że w AR-15 dosłownie wszystko można wymienić na jeden z miliona dostępnych komponentów. A jak wiadomo większość ludzi chce mieć coś co podkreśla ich indywidualizm (patrz wymienne obudowy do komórek kiedyś ;P).
Tak czy owak M&P 15 Sport 2 polecam, jeśli chcesz kupić coś zbliżonego do mitycznego mil-speca (są dokładniejsze klony, ale droższe - Stag 1, CMMG Mk4). Natomiast jeśli chcesz celnego