Wpis z mikrobloga

Cześć Mam. Zauważyłem na oponie balon ( ͡° ʖ̯ ͡°) Oponki mają z 10 tys km, brane nowe z gwarancją jakies 2 miesiące temu. Nie przypominam sobie, abym w coś zapi#$_@() i raczej tego nie zrobiłem, auto użytkuje tylko ja. Teraz mam kilka pytań, myślicie, że gwarancja to obejmie? Na profilu opony nie widać żadnych uszkodzeń struktury, na feldze też nie ma sladu. Kolejne pytanie, jeśli tak to wymagać wymiany 2 szt.? Wolałbym mieć ten sam stopień zużycia na jednej osi i ten sam model w całym aucie. Oczywiście mam świadomość, że zamortyzuja mi te opony i dostanę nizsza kwotę. Jak to w ogóle będzie wyglądać? Dadzą opony od razu /zastępcza? Bo na 90% nie mają na miejscu bo to 205/65 czy może do decyzji producenta?
#motoryzacja #samochody #pytanie #kiciochpyta #opony
4.....m - Cześć Mam. Zauważyłem na oponie balon ( ͡° ʖ̯ ͡°) Oponki mają z 10 tys km, ...

źródło: comment_C5t3jm78rqWjWXSucFwcioyUNTbza5iu.jpg

Pobierz
  • 18
@4nonim: Mój ojciec miał to samo w nokianach. Gwarancji serwis nie uznał, po krótkich dyskusjach dali 50% zniżki, a jako ze uszkodzona była na osi napędowej wymienił obydwie. Można wiec powiedzieć ze dostał jedną za darmo. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Oczywiście więcej nokianow juz nie kupił.
@4nonim Opona na pewno do wymiany, bo to oznacza uszkodzenia w oplocie albo jakieś rozwarstwienie.

Ciężko będzie wywalczyć coś z gwarancją, ale jak sprawnie podejdziesz, to możesz ugrać jakąś zniżkę na zakup kolejnych.
@skinnydog: @jeloo: przyjrzałem się i faktycznie to wygląda bardziej na wgłębienie, a nie typowy babel. No nic jutro dam znać, pojadę o 8 do serwisu. Szkoda, bo auto zarabia na siebie, a w tej sytuacji( ͡° ʖ̯ ͡°) . Z tego co doczytałem takie wgłębienia nie są tak niebezpieczne jak bable
@4nonim: Opony zabijają. Moja sytuacja z wczoraja akurat balon. W trasie jak jechałem swoim vanem (reno master) mi walnęło przednie koło. Pojechałem do magika od kół i napompował i zaczął #!$%@?ć. Pokazuje a tam balony jak wymiona u krowy. To ja że zabieram kolo bo on na wymianę opony nie ma. A on, że się do tego nie zbliża do momentu jak powietrze nie zejdzie. Po godzinie odebrałem. XD
@4nonim jak to nie balon tylko wklesniecie to nikt Ci opon nie wymieni ani gwarwncji nie uzna, bo nie ma czego. Ta opona jest rownie bezpieczna jak nowa- ot dali tam troche za duzo kordu i to tylko wizualnie nieciekawie wyglada. Technicznie w tym miejscu opona jest nawet mozniejsza niz w zalozeniu powinna, bo jest dws razy tyle siatki wxmacniajacej
Byłem w serwisie. Z racji tego, że akurat tak światło padało, podczas oczekiwania, aż otworzą zauwazylem, że na tylnej oponie jest to samo. Rozmawiałem z pracownikiem serwisu i powiedział, że jest to faktycznie kwestia wykonania opony, jedne to mają inne nie - w zależności od modelu. Wszystko jest w porządku. Dla pewności sprawdziliśmy - wszystkie 4 opony mają takie wgłębienia. Wczoraj wróciłem z jakiejś tam dłuższej trasy + dynamiczna jazda po miescie
@4nonim: No to skoro Nokiany "tak po prostu mają", to chyba nie świadczy o nich zbyt dobrze.

Z tego co też się dowiadywałem to Nokian ma fabryki w Finlandii i w Rosji - sam sobie odpowiedz gdzie najpewniej były wyprodukowane Twoje opony :)