Wpis z mikrobloga

W ostatni weekend rozmawiałem ze starym kumplem z podstawówki, takim klasowym łobuzem, co to życie mu poszło nie w tym kierunku, co trzeba. Ostatnie kilka lat spędził w zakładzie karnym za różne wyłudzenia kredytów i podobne akcje. W pewnym momencie rozmowa zeszła na tematy „No i jak się żyje w tym więzieniu, ile to ma wspólnego z filmami typu „Symetria”? itd. No i co się dowiedziałem:

- grypsowanie to dziś jedna wielka fikcja i kumpel grypsował praktycznie wyłącznie dlatego, żeby mu nie kradli jedzenia z szafek i żeby mógł mieć telewizor w celi, „mokre widzenia” i takie tam

- ogólnie zasady grypsowania według niego są stworzone dla debili i w dużej część nie mają żadnego uzasadnienia (nawet stare gity pamiętające komunę nie są w stanie wielu rzeczy wytłumaczyć)

- grypsują głównie stare dziadki pamiętające jeszcze więzienia za komuny i małolaci – sebki, inteligentni przestępcy (np. ci wyłudzający VAT) raczej rzadko – wolą mieć różne profity związane z byciem niegrypsującymi (np. lepsze układy z administracją)

- gwałty w celach zdarza się dziś sporadycznie i to głównie na gwałcicielach itp. przestępcach seksualnych, a i to nie zawsze (podobno na oddziale kumpla siedział były policjant i normalnie jadł z więźniami przy blacie, a kiedyś zostałby przecwelony z miejsca)

- w ogóle poziom przemocy jest nieporównywalnie niższy wobec tego, jaki panował w kryminałach jeszcze z 15 lat temu, nie mówiąc o początku lat 90. kiedy to faktycznie można było zostać cwelem za byle co

- w więzieniach rządzi dziś pieniądz, a nie zasady – jak ktoś ma hajs, to ma poważanie na celi, a stare dziadki – gity klepiące biedę nie mają wiele do gadania, bo są biedni, starzy i można ich łatwo obić 1 vs 1

- nawet do więzień dotarła moda na fitness – wielu biega po spacerniaku w obcisłych gaciach, co kiedyś byłoby nie do pomyślenia

To tak tyle info z tego nieco innego świata. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
#polska #wiezienie #git #kryminal #przestepczosc #ciekawostki
grafikulus - W ostatni weekend rozmawiałem ze starym kumplem z podstawówki, takim kla...

źródło: comment_LjIffVWn2W6UobUrMtQ1TYAsti0Bxmhf.jpg

Pobierz
  • 50
@grafikulus zasady grypsery to jest #!$%@? takie debilne xD ze gdy ogarnialen to do jakiegos egzaminu, mialem wrazenie ze czytam regulamin polskich chanow, albo jakiegos fortu z poduszek w przedszkolu, a nie zasady zycia i honoru hurdur twardych bandytow- pierwszy lepszy przyklad ktory mi przychodzi do glowy, to dotkniecie kogos osraną szczotka do kibla, co niechybnie skazywalo ofiare na zostanie cwelem. No #!$%@? jak dzieci. xD
@grafikulus: @jokefake: ze trzy/cztery lata temu spotkalem znajomego i gadalismy przy piwku na temat wiezienia, w ktorym to spedzil ladne kilka lat. Gosc nie jest wyzyna intelektualna, ot zwykly seba, rozbojnik. Gdy zapytalem go o grypasowanie stwierdzil ze to debile i ogolnie nie ma szacunku do nich.

A z moda na fitness mysle ze faktycznie cos tam jest. Wiezniowie maja dostep do odżywek, trzymaja diete, kupujac sobie jedzenie itd.