Wpis z mikrobloga

Ciekawostka

Taka mała analogia:
„Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swych obywateli.”
– Beata Szydło premier RP, 2017 r.
„Kościół katolicki przez piętnaście stuleci traktował Żydów jak szkodników, zamykał ich w gettach i tak dalej, ponieważ zorientowano się czym są Żydzi. Ja odwołuję się do tych piętnastu stuleci. Damy im lekcję tego, że należy czynić wszystko, aby chronić naszych obywateli.”
– Adolf Hitler, 1933 r. na Konferencji Episkopatu Niemiec w Berlinie.

#polityka #neuropa #bekazpisu #historia
  • 13
@PafnucyMaj: Duda powiedział rok albo dwa lata taemu identyczne słowa i jakoś nikt się tak do niego nie rzucał jak obecnie do Szydło.Też mówił,że w obecnych czasach trzeba dołożyć starań aby chronić swoich obywateli
A porównywanie wypowiedzi polskich przedstawicieli władz do słów Hitlera jest żenujące.Adolf pewnie pił wodę,hmm to tak samo jak Karol Wojtyła tylko co z tego?Co to za durna analogia?
Ja nie wiem,co to za machina propagandowa aby wcisnąć
Duda powiedział rok albo dwa lata taemu identyczne słowa


@Hamouma: bo nie powiedział tych słów w sytuacji kiedy cały rząd gada o zagrożeniu obywateli jakie stwarzają uchodźcy. Dwa lata temu kontekst był inny

porównywanie wypowiedzi polskich przedstawicieli władz do słów Hitlera jest żenujące.


jeśli brzmią tak samo to można porównywać. Poza tym nie odnoszą się do wody ale do celów polityki.
@PafnucyMaj: dwa lata temu też był problem z uchodźcami,poza tym kontekst to każdy sobie może w swojej głowie ułożyć jaki chce
Zresztą koło #!$%@? mi to lata,nienawiść do pisu jest w nie których kręgach tak duża,że Szydło wyszłaby do zoo i kupiła watę cukrową a tvn z wyborczą wyłyby ze skandalu.Tym bardziej nie lubię takich ludzi bo potem jeszcze wychodzę na obrońcę pisu,ktorym nie jestem
@PafnucyMaj:

„Auschwitz to lekcja tego, że należy uczynić wszystko, aby chronić swych obywateli.”


Czyli należy chronić swoich obywateli przed opresyjną władzą, tak jak Żydzi nie byli chronieni przed Hitlerem w Europie. Ewentualna analogia do dzisiejszych czasów, to nie dać się UE i chronić swoich obywateli przed uchodźcami, do przyjęcia których chce się nas przymusić nie zważając na naszą suwerenność. Pomijam czy słusznie się ich obawiamy czy nie (bo wiem, że według
W 1555 roku np. zbudowano getto dla Żydów rzymskich na mocy bulli czy tam innej cholery ówczesnego papieża Pawła któregoś tam.


@hehenuanek: Spoko a coś przed 1200? Żeby było bardziej miarodajne ofc.