Wpis z mikrobloga

Mirki z #dvbt oraz #iptv a także #telewizja i #tv.
Chciał bym zrezygnować z TV (Kablówka). Niestety nie posiadam żadnej instalacji telewizyjnej pociągniętej prócz tej :/ Ciągnięcie własnej anteny w bloku i jej montaż na oknie też średnio mi się widzi, tak więc zatem mam kilka pytań:
1. Jeśli zdecydował bym się na IPTV to czy macie jakiegoś polecanego dostawcę?
2. Czy jest możliwość, żeby IPTV obsługiwać bezpośrednio na TV? Tak wiem, że można w aplikacji IPTV zwłaszcza, że mam TV z androidem, ale chciał bym jednak osobny dekoder + sterowanie go tym samym pilotem. Z tego co się orientuję to bez problemu ogarnę to za pomocą RPi?
3. Czy jest jakaś alternatywa dla IPTV? Jakiś inny sharing via internet?
  • 27
@ManamanaTuriruriru: nie ma alternatywy dla iptv. bez kabli i anten tylko przez internet odbierzesz telewizje. Dekoder najbardziej polecany w swiadku IPTV to seria mag np mag250. Na rpi zainstalujesz takie apki jak mozesz w tv wiec głupota go kupowac bo dwa urządzenia piloty kable... Plusy sa takie ze iptv mozesz miec na wielu urzadzeniach tablet laptop telefon no i tv. W domu pracy czy na wakacjach. Z cccam czy normalna kablowka
@johnmorra: @ManamanaTuriruriru: jesli chodzi o dostawcy to przejzyj tag #iptv polecam ludziom rapi iptv bo jest dobry support wszystko w hd i jak dla mnie spoko ceny. Z polskich jest listam3u ale to juz inna bajka bo tylko polskie kanaly. Nie uruchomisz jej na niektorych apkach no i totalnie zero supportu i roznych info...
@ManamanaTuriruriru: rapid teraz sie rozbudowywuje zmienia sie panel dla resellerow co by wszystko lepiej chodzilo. Uzywam od tamtego roku i jestem bardzo zadowolony. Czasami sa zwiechy przy jakichs meczach ale sa zapasowe kanaly takze nie ma problemu. Do codziennego ogladania jest perfekcyjnie.
@ManamanaTuriruriru: jedną z podstawowych zasad jest branie 'abonamentu' jak najkrótszego bo może się okazać, że zaraz zwiną żagle i będziesz w plecy bo wziąłeś pakiet na rok. Rapid, akurat jest chyba jedną z najbardziej znanych platform iptv i nie powinno się to wydarzyć, ale różnie to bywa.

Sugerowałbym wziąć na początku na miesiąc i zobaczyć jak to chodzi. Ja korzystałem bodajże z 4 miesiące. Były okresy, że chodziło super nie mogłem
@ManamanaTuriruriru: ja uzywalem wszystkiego oprocz maga takze ci nic nie powiem o nim. Na youtube widzialem ze jest duzo recrnzji. Obecnie w kuchni mam box z kodi w sypialni LG tv z SSiptv w salonie android tv i tam kodi. Na kompie vlc i pot player.android tv ogolnie zamula troche mam nadzieje ze sony wyda jakies lepsze updaty. Namiary ci moge dac na priva jak przyjde do domu. Jak dobrze pamietam