Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktos dlaczego w tym kraju jest jak w lesie? Poszedłem dzisiaj do Urzędu Pracy chcąc złożyć wniosek o dofinansowanie na założenie firmy. Oczywiście okazało sie ze muszę byc zarejestrowany jako bezrobotny przynajmniej miesiąc, wiec poszedłem do innego pokoju sie zarejestrować i tam zaczęły sie cyrki. Dowiedziałem sie, ze nie moge sie zarejestrować jako bezrobotny bo mam podpisana umowę zlecenie, która wygasa 30.06 wiec mam PRACE, ale jak sie spytałem czy po tym 30.06 jak sie zarejestruje to dostanę zasiłek dla bezrobotnych to usłyszałem "Nie, bo nie pracował pan tylko wykonywał zlecenie." No #!$%@? mac. To w koncu mam prace czy nie mam pracy? #urzadpracy #pup #urzedasstory #wpolscejakwlesie
  • 20
@BaPGdragon no pobieralem przez cale 2mc zasiłek, a teraz mam dodatek aktywizacyjny, wiec tak xD
Poogarniaj jakies regulaminy czy cos.
Co do miesiecznego czekania- oni maja max miesiac na rozpatrzenie sprawy bo gwarantuje im to ustawa, aczkolwiek maja tez obowiazek zalatwienia sprawy niezwłocznie.
@BaPGdragon bo to zazwyczaj sa 50+lvl idiotki umiejace jeden przepis. Mi niechciano przyznac bonu na zasiedlenie 'bo nie' i wzywam #!$%@? do usuniecia naruszenia prawa, a sama odpowiedz nie zawiera elementarnych elementow np okreslenia jaki ma charakter, w sumie ciekawe co odpowiedza.
@Sweet_acc_pr0sa: Poszukam jeszcze, ale nie moge znaleźć nic takiego, zaraz chyba do burmistrza zadzwonie i sie spytam xD
@jokefake: No #!$%@? myślałem, że #!$%@? jak na wszystkie moje pytania z wielką łaską odpowiadała "nie wiem, ja sie nie znam, koleżanka sie tym zajmuje". Nawet na pytanie kiedy koleżanka będzie w pracy usłyszałem "nie wiem"...
@BaPGdragon: dzisiaj dostalem od takiej agenti 23tys
calosc trwala 2 miesiace zlozylem wniosek ostatnigo kwietnia 10 maja wyslali mnie na oplacone przez siebie szkolenie w innym miescie, dostalem zwrot kosztow dojazdu i kazdego dnia byl dobry obiad(nie jakis biedo catering) potem mialem 6h indywidualnego czasu z doradca biznesowym, ktory pomogl mi napisac biznesplan tak aby wszystko przeszlo, razem ze mna wniosek skladalo 6 osob wszyscy dostali dotacje
jedyny wymog jaki musialem