Wpis z mikrobloga

Po raz drugi obejrzałem Batmana z 1989 iii dalej nie rozumiem zachwytów, podobało mi się nawet mniej niż za pierwszym razem.

Na pochwałę na pewno zasługują Nicholson, Gough i Basinger, ale np. Keaton gra okropnie, strasznie sztywno, jego #batman jest niezdarny i wręcz komiczny. Fabularnie spoko, fajny zwrot akcji, ale imo całość zbyt rozwleczona, seans bywa nudnawy. Muzyka w porządku, ale też nie tak fantastyczna jak zdaje się, że twierdzi większość. Batmobil naprawdę "osom", jaskinia i rezydencja też, cała scenografia oczywiście na plus, ale ogółem... No nie rozumiem czemu tak dużo ludzi twierdzi, że #timburton poradził sobie lepiej niż #nolan.

Biorę po 200 zł z konta każdej drużyny i słucham Mirków co sądzą o mojej #niepopularnaopinia.

#dc #dccomics #film #komiks
Pobierz BigBadBat - Po raz drugi obejrzałem Batmana z 1989 iii dalej nie rozumiem zachwytów, ...
źródło: comment_jRceacQCLB9WrZvH741SdrCRg0u5CdGS.jpg
  • 13
@enforcer Zdaję sobie z tego sprawę, na pewno to po części przyczyna, ale właśnie często nie tylko wychowani na tamtym Batmanie tak uważają.

@Coffeephile Muszę koniecznie nadrobić oba filmy Lego, same pozytywy słyszę zewsząd, a jakoś nie było okazji.

@kruzd Powrót Batmana tak mnie znudził, że go nie skończyłem xD Choć na pewno kiedyś do niego wrócę, wypada. Identyczna sytuacja z Forever, ale tutaj już nie ma konieczności ;p
@kruzd dla mnie najlepszym Batmanem jest "Powrót Batmana" - najbardziej mi się podobał, potem "Batman: Początek", "Mroczny Rycerz" jest dobry, ale nie wybitny jak wielu twierdzi, na temat Batmana z Bane'm nie będe pisał bo szkoda strzępić ryja.
@BigBadBat: Nolan i Burton to dwa całkiem różne Batmany. Próba osadzenia komiksu w prawdziwych realiach vs. pójście totalnie w gotycką estetykę komiksu. Zupełnie różne podejscie do tematu - oba mają swoje wady i zalety. Ja wolę Nolana, bo tak jak @enforcer powiedział, każde pokolenie ma swojego Gacka i mi akurat wypadło na Nolana (chociaż bardzo chciałbym liczyć na nowego Batflecka - jest potencjał). Stary Batman jest po prostu klasyczny (jak Superman
@BigBadBat: Gdzieś czytałem, że ten kostium Batmana był strasznie niewygodny, Keaton odwracał głowę, ale kostium zostawał tak jak był, podobnie było ze spoglądaniem do góry, może projektant liczył na większego chłopa w środku.
@enforcer no oglądałem, chociaż dawno temu i muszę sobie je odświeżyć ( ͡° ͜ʖ ͡°) Lubię Nolana bo to złota era blockbusterów i wtedy jeszcze studia nie tworzyły takich wydmuszek jak Avengers - dało się zrobić wciągający i sensowny film "hollywoodzki" (TDKR to wpadka, ale myślę że sporo planów pokrzyżowała śmierć Ledgera)
@l-da Ojj oglądając nie miałem wątpliwości, że musiał być strasznie niewygodny xD Ale kiepskie to wytłumaczenie dla pokraczności, potrzeba było w takim razie lepszego kostiumu ;p Btw Bale miał podobny problem ze swoim kostiumie w Początku, ale w Rycerzu to poprawiono. W pierwszym filmie zresztą też nie poruszał się najgorzej.

@Coffeephile Nie skreślam aż tak filmów, np. Mroczny Rycerz jest wg mnie fenomenalny, a Początek niewiele mu ustępuje, ale animacje też potrafią
@BigBadBat: gdy się coś ekranizuje wiadomo że początki będą trudne i tak Burton bardziej zrobił komedię niż dramat. Wiadomo że kolejny reżyser poprawi najbardziej rażące po oczach błędy, podkręci powagę itp...