Wpis z mikrobloga

#laptopy #komputronik #karen #tragedia

Mam krótkie spostrzeżenie na temat zakupów w karen na allegro (komputronik).

Kupiłem laptopa z aukcji na allegro (http://allegro.pl/show_item.php?item=6855314236&snapshot=MjAxNy0wNi0xNlQxMTowOToxNVo7YnV5ZXI7MDE4ZjYzY2YyOWMxMWE0Y2IwNjAzNTNkNTFjM2MwYzNlYTcyYzBjODFhZTcwOTc0OTYxZjMzZDU3NGQ3OTA0Nw==) na raty 0%. Wszystko fajnie, przesyłka tego samego dnia i po weekendzie już miałem laptopa u siebie. Wróciłem do domu i przy otwieraniu zauważyłem etykietę na kartonie (w którym był karton od laptopa) "Zawartość opakowania zgodna ze specyfikacją. Dział kontroli jakości". Zauważyłem, że ma przecięte folie producenta ale uznałem, że po prostu sprawdzali czy wszystko jest. Ale po otwarciu zauważyłem, że jeden z rogów jest nieźle przerysowany. Nie było to od kuriera bo był zbyt dobrze spakowany. Ktoś go używał i po prostu oddał. Nawet go nie uruchomiłem tylko od razu odesłałem i narobiłem dymu. Następnego dnia przyszedł kurier (we wtorek) i laptop był u nich w środę. Tego samego dnia wysłali drugiego "nowego". Dzisiaj go odebrałem i wszystko było identyczne poza tym że laptop w dobrym stanie. Stwierdziłem, że spoko ale sprawdzę ile godzin pracował dysk. A tu 200 godzin i ponad 50 uruchomień. To jest jakiś żart. Nigdy więcej zakupów w komputroniku czy Karenie. Jutro leci na zwrot kasy. Kupię u konkurencji.
  • 3
@manny_lanny: W x-komie kupiłem już około 20 sprzętów w tym kilka laptopów. Zawsze były zapakowanie fabrycznie dodatkowo obsługa jest świetna. Sama polityka firmy jest lepsza, bo internetowe zakupy można zwrócić w lokalu czego teraz zrobić nie mogę i muszę odsyłać.