Wpis z mikrobloga

#kryptowaluty

Jest ktoś w stanie wyjaśnić mi skrótowo na czym polega ten cały proces kopania? Bo nie bardzo potrafię ogarnąć jak te karty graficzne łączą się z tym kopaniem waluty.

Bynajmniej mnie nie interesuje kopanie, chciałbym tylko pojąć o co w tym wszystkim biega. Jakieś dwa tygodnie temu zamówiłem nowy komputer a dziś widzę że nie dość że moja karta graficzna jest droższa o ~25% to jeszcze w ogóle jest niedostępna. WTF?
  • 7
  • Odpowiedz
@Dybkan: Kupiłem właśnie dwa tygodnie temu, mocno budżetowy komp, cena karty graficznej była 629 zł (GeForce GTX 1050 Ti 4 GB Ram), dziś widzę że ta sama kosztuje w tym samym sklepie 869zł, więc chyba jeszcze zdążyłem. Natomiast chciałbym zrozumieć jak to wszystko w ogóle działa.
  • Odpowiedz
@Talvi: Janusze kryptowalut kupują karty które służą im do kopania, sklepy podchwyciły temat i podnieśli ceny kart o kilkanaście procent xD #!$%@? akcja
  • Odpowiedz
@Talvi: mówiąc w skrócie: GPU wykonują pewne obliczenia, które robione są znacznie szybciej niż na CPU ze względu na specifykę tych obliczeń. Obliczenia te wykorzystywane są do "kopania", czyli znajdowania nowych bloków w łańcuchu blockchain.
  • Odpowiedz
@wally1976: Dzięki, nie pomyślałem o tym. xD Komp już doszedł, ale za bardzo na niego czekałem, a nie mam za bardzo alternatywy. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz