Wpis z mikrobloga

#muzyka #glosniki #audio #microlab #hifi

Mirki mam dylemat. Mam kolumny głośnikowe Boston A26 wzmacniacz za 100 zł i przetwornik C/A Audiotrak Prodigy Cube. Nie chcę w tej chwili inwestować w wzmacniacz taki 600 zł + i zastanawiam się nad kupnem tych aktywnych kolumienek Solo 7c NEW i podłączyć to pod ten mój przetwornik. Pytanie brzmi czy w jakości muzyki będzie przepaść? Do odtwarzania muzy używam Tidala w jakości hifi z kompa.
  • 10
@Winters_III: @Julek00: Również mam, polecam
Pokój jakieś 3.5 na 4.5 m, podpięte pod TV i mikser, czasami laptop. Spokojnie starczą do większego pokoju, jeśli nie robisz stricte dyskoteki, to 4x większy pokój nie jest problemem. Głośniki nie są małe!
@Julek00: no to faktycznie Solo może zagrać lepiej. Ale wymieniłbyś ten wzmacniacz na jakiegoś marantza w okolicach 300-400 zł i już jest inna sprawa. Moim zdaniem lepiej zrobisz kupując lepszy wzmacniacz, a z czasem wymienić kolumny na coś ciekawszego.
@Julek00: widzę na allegro PM-4000 w dobrych cenach. To mogłoby być ok - tylko zawsze się targuj o cenę. Co do sprawności, to warto mieć choć ten tydzień gwarancji na rozruch - jeśli się nic nie zepsuje przez tydzień, raczej wszystko jest ok.