Wpis z mikrobloga

Chciałbym zapytać jakiegoś posiadacza Xiaomi Mi5 o opinię. Czym różnią się poszczególne wersje (prime? S?)? Która jest najlepsza? Gdzie jest najlepiej kupić?
Do tej pory miałem Redmi Note 2 i... no nie jestem zadowolony. (bateria to tragedia, przednia kamerka tak zakurzona, że nie da się używać, wieczne użeranie się z ROMem bo appki się #!$%@?ą). Ale z tego co patrzę nadal cenowo Xiaomi wyglądają o wiele lepiej. Czy po dłuższym użytkowaniu nie wychodzą jakieś błędy konstrukcyjne (tak jak to wyszło w RMN2)?
Po prostu - czy Xiaomi Mi5 jest dobre, czy już olać tą chińską firmę i kupić jakiegoś Samsunga/Huaweia?
#pytanie #xiaomi #telefony #mi5
  • 7
@bertexon: Hej, ja mam mi5s plus 4/64. Moja luba mi5 3/64. Różnice między naszymi słuchawkami są takie:
1. Ja mam podwójny aparat, ona nie.
2. Ona ma OIS ja nie.
3. Ja mam większy ekran, bo 5,7 ona 5,15
4. mi5 ma lepszy aparat od mi5s plus
5. mi5 ma snapdragon 820( w wersji 3/32 jest chyba ten o obniżonym taktowaniu)
6. inne niż mi5 mają snapdragon 821 - ciut poprawiony.
@bertexon: obecnie w praktyce dostaniesz tylko wersje 3/64 i pro 4/128, 3/32 to gdzies w PL na allegro sie czasem przewija, ona ma o ile dobrze pamietam nize takowanie procesora.

Najbardziej oplacalna jest wersja 3/64 z chin, mozna kupic za ~200$
Jak dla mnie tel ok uzywam juz troche, raczej nie ma motywow typu luzne usb, czy cos trzeszczy albo sie wygina. Kwestia kasy, bo jesli uda ci sie uniknac vat
@dlomlo jeżeli ktoś nosi telefon w tylnej kieszeni i siada na nim to ok. Te testy na łamliwość robione są w ekstremalnych warunkach. Piszesz to chyba wiesz jak wyglądają?