Wpis z mikrobloga

@shakar: rly taka ci różnica między 4,7 a 5'? Ja tam mam 5 cali właśnie a różowy IPhona 4S i w sumie jak dla mnie za mały (#!$%@?ą duże ramki, i spokojnie w tej samej obudowie można by wcisnąć nieco większy ekran "bezramkowy")
@Papasanbaba: te poniżej 5 cali można bez problemu trzymać jedną ręką i pisać kciukiem bez obawy, że zaraz Ci wyleci z ręki i już po nim, tak samo w spodniach nie ma talerza tylko jest normalny telefon. U mnie odpada wszystko z 5" i powyżej, bo nie mam zamiaru bawić się w czujność żeby się telefon wyślizgnął z ręki. Mam obecnie 4.3" i jedną ręką mogę nawet huśtać i jednocześnie pisać,
@shakar: Mi 5 calowy dobrze się trzyma i piszę jedną łapą więc nie rozumiem. To samo w kieszeniach, na luzaku wszędzie zmieszczę. Problem to miałem jak musiałem nosić ze sobą swój tablet 8', z tym był problem. A tak to myślę kwestia przyzwyczajenia i tyle.
@shakar: powiem Ci mi sie zajebiscie korzysta z 5s, 4 cale sa wystarczające. Wcześniej jak widziałem ten telefon (a miałem androidy 5 cali i więcej) to z boku wyglądał jak zabawka. Teraz kiedy sie w końcu przekonałem do iosa, nie zamieniłbym go na większy, taki ekran jest idealny, telefon jest kompaktowy No i uważam ze 5s to najładniejszy smartfon jaki powstał, wyglada zajebiscie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PurpleHaze: #albojakrozowy xD

Dla mnie 4,5 to maksimum przyjemnego używania, do 5 udało mi się przywyknąć choć nie było zbyt wygodne. Moje całe dłonie (poza kciukiem) są właśnie wielkości 5 calowej Moto G 2014.

W dodatku była pancerną wiec jak upadła na podłogę to predzej podłoga pękła a nie wyświetlacz :D
@sha606: wiem ze neiktore telefony maja opcje zmniejszenia klawiatury, jest ona wtedy umocowana w prawym dolnym rogu i mozna pisac kciukiem bez problemow.
Dla mnie w iphone SE klawaitura to bylaby mordega, pisze glownie kciukiem, ktory sam z siebie jest spory i sadze ze wciskalbym po 2 klawisze na raz.

Z reszta obecne 5" ze wzgledu na zmiane stosunku wielkosc ekranu/wielkosc telefonu, nie odbiegaja rozmiarami zew od telefonow 4,5-4,7" sprzed kilku
@shakar: Też ostatnio szukałem czegoś na zamianę mojej Moto E2. Patrz bardziej na szerokość obudowy niż przekątną wyświetlacza, bo faktycznie są duże rozrzuty. Na www.gsmarena.com masz wyszukiwarkę i możesz wyszukiwać po wymiarach. Jak znajdziesz odpowiednie typy, to polecam wrzucić je w porównanie na stronie www.kimovil.com/en/ - tam dostaniesz ładne, graficzne porównanie wymiarów.

A prawda jest taka, że znaleźć teraz kompaktowego średniaka z płaskim ekranem i w normalnych pieniądzach to jest pewne
wiem ze neiktore telefony maja opcje zmniejszenia klawiatury, jest ona wtedy umocowana w prawym dolnym rogu i mozna pisac kciukiem bez problemow


@PurpleHaze: Tylko po co kupować taki telefon, w którym z założenia trzeba zmniejszać interfejs ( ͡° ʖ̯ ͡°)