Wpis z mikrobloga

739777 - 308 = 739469

Wyprawa dookoła Polski: dzień X (03.07.2017)

Po deszczu zawsze wychodzi słońce.


Bo niby po burzy, ale burz nie było. Burzom było zbyt zimno, więc pojawił się tylko deszcz. Ale po kolei.

Start rano od @jak_to_mozliwe i @Ilana zaplanowany na 7 rano, ale standardowo szmatki nie wyschły, toteż mała obsuwa. Pod Meczetem Abrahama jestem ustawiony z @Rysio2701. Jedziemy, wszystko fajnie, bo nie tak dawno jechał z Gustavem, to coś tam pogadamy i pewnie po 15-20km pęka mu szprycha... Przyrzekam, że nie dotknąłem jej nawet małym palcem! Nawet krzywo się nie popatrzyłem! Strat na wyprawie ciąg dalszy...

Kolega mnie zostawia, a mnie zostaje weryfikowanie, że będzie fajny #wmordewind całą trasę. Jak to nad morzem, prawie zawsze wieje od Niemca. Bo jak widaomo wszystko co złe od Niemca leci! Zimno, do 12-13 temperatura nie przebiła 15 stopni. Wieje też coraz mocniej. Nuda Panie, nuda, nic się nie dzieje.

Przejazd przez Bory Tucholskie trochę po łebkach, ale ogólnie polecam bardzo te rejony. Jest szalenie spokojnie, chyba z 10 samochodów mnie minęło. Bokiem idzie szutrowy (lecz dobrze ubity) DDR niemal na całej długości. Jest trochę zakrętów o 90 stopni, jest parę minusów, ale nawet szosą nie było tam strasznie. Do momentu jak zaczął padać deszcz i porobiły się błotne kałuże. Nie można mieć wszystkiego.

Aż do okolic Murzynowa (cóż za nazwa!) niedaleko Człuchowa było znośnie. Tam po raz pierwszy dopada mnie rzęsty deszcz i nie mam się gdzie schować. Przemoczony jadę dalej i podobna sytuacja powtarza się jeszcze ze 4 razy. Trochę człowiek obeschnie i z miejsca dostaje dawkę wilgoci.

Plusem całej tej pogody były jedne z intensywniejszych tęcz jakie w życiu widziałem. Nocleg u @Pyniewicz i jego dwóch braci. Szalenie pozytywne i zabawne chłopaki uprawiający mój ulubiony sport - piwkowanie. Takich ludzi potrzeba temu krajowi!

Strava i Endomondo.

#100km #200km #300km (nr 2) #metaxynarowerze #300km
Pobierz metaxy - 739777 - 308 = 739469

Wyprawa dookoła Polski: dzień X (03.07.2017)

 Po ...
źródło: comment_gsClkqZxApzr5DmU6KKr60kuWHSEl8gu.jpg
  • 18