Wpis z mikrobloga

@szymon-jagodzinski-1: Nie dziwie sie mu, bo mnie tez takie #!$%@? jak wy wyprowadzają z równowagi w tym miejscu, przez co potem cala karkonoska jest zablokowana. Fakt taki ze gościu przesadził i to co zrobił wola o pomstę do nieba ale wasze zachowanie rodem z wiochy
Poza tym wg kodeksu zabronione jest zatrzymanie i parkowanie w zatoce ale jeździć po niej wolno! Wiec pas kończy sie tam właśnie gdzie jechalo paseratti. W innym wypadku nie wjechałbyś z bardzkiej do kerfura ani z armii krajowej do kauflandu. Wiec jeśli ktoś ma oddać licencje kierowcy to raczej ty.
@stanley88: "Zgodnie z art. 97 KW w zw. z art. 49, ust. 1, pkt. 9 Ustawy Prawo o ruchu drogowym: „zabrania się zatrzymania pojazdu: w odległości mniejszej niż 15 metrów od słupka lub tablicy oznaczającej przystanek, a na przystanku z zatoka – na całej jej długości”. No Mireczku chyba nie a taka sytuacja ma miejsce. To ze połowa kierowców tak postępuje w tym miejscu to rzecz jasna, lecz patrząc na ten
@szymon-jagodzinski-1: Zatrzymanie pojazdu – unieruchomienie pojazdu niewynikające z warunków lub przepisów ruchu drogowego, trwające nie dłużej niż 1 minutę, oraz każde unieruchomienie pojazdu wynikające z tych warunków lub przepisów[1]. Sadzisz ze próba zmiany pasa ruchu to jest zatrzymanie? W takim razie jak rozwiążesz problem zakazu zatrzymywaia sie na krzyżówkach? Jak jest znak stop albo musisz komuś ustąpić wyjeżdżając z poprzorzadkowanej to tez sie nie zatrzymasz bo jest zakaz? Normalny ruch drogowy
@szymon-jagodzinski-1: Doczytałem teraz i jestem w 100%pewien, ze mam racje. Zatrzymanie pojazdu wynikacjece z ruchu drogowego to nie jest zatrzymanie lamiace wykroczenie. Zabrania sie zatrzymania na autostradach zatokach autobusowych tunelach itpp, ale jeśli jest korek na autostradzie lub tez na zwycięskiej to co robisz? Jeździsz w kółko? W tamtym konkretnym miejscu pas kończy sie na końcu zatoki i powinno sie wykorzystywać cala jego długość.
@stanley88: wybacz, ze tak późno ustosunkowuje sie ale chciałem potwierdzić w kilku miejscach, w tym konkretnym wypadku należy włączyć sie do ruchu przed zatoka autobusowa i nie masz prawa inaczej postąpić ze względu na brak znaków poziomych które to tez kończą sie przed zatoka autobusową, wiec jest wszystko jak najbardziej okej z mojej strony.
@stanley88: dobra , wybacz ze wracam do tematu, nagranie przekazałem do policji. Skontaktowałem sie z policjantem odpowiedzialnym za ten temat i potwierdził ze mój pas kończy sie przed przystankiem, wczoraj tak samo jadac widać dobrze ze strzałki nakazują zmienić pas przed zatoka autobusową. Dzięki za dyskusje ( ͡º ͜ʖ͡º)
@szymon-jagodzinski-1: Szacun za zaangażowanie :D ja jednak będę w tym miejscu jeździł jak zawsze do końca pasa bo we wro każdy kawałek drogi jest warty jego wykorzystania. Ale nie podważam Twojego dochodzenia i życzę żeby wszyscy dojeżdżali w tym miejscu chociaż do końca asfaltu