Wpis z mikrobloga

Trochę mi imponuje politycznie dzisiaj Władysław Kosiniak-Kamysz.

Program Kawa na Ławę o godzinie 10:45 - temat numer jeden, sądy #!$%@?.

Podczas gdy Trzaskowski z PO cytuje verbatim internetowe memy krążące po Twitterze, Joanna Scheuring-Wielgus coś #!$%@? o wylewaniu kubła zimnej głowy na głowę Ziobry, a Agnieszka Ścigaj vel "Blondynka od Kukiza" udaje że wcale jej nie po myśli z partią rządzącą i irytuje się że stary Morawiecki przynajmniej przestał być obłudny...

Po drugiej stronie stołu siedzi on, pieprzony Stańczyk naszych czasów. Wpatrzony gdzieś w dal, taką samą pogardę kieruje zarówno w pisowczyków jak i w opozycję. On wie, że już za późno na krzyki. Co on ma do stracenia, stabilny elektorat, zawsze wejdą do Sejmu, nie musi się martwić wyborami. Może martwić się o Polskę:

- To już nie działa. Ile razy krzyczeliśmy że "zamach stanu", że "koniec pewnej epoki", te hasła się już zdewaluowały. Nie robi to na nikim wrażenia.

Woła do współopozycjonistów. On wie że sposób prowadzenia polityki się zmienił. Nie ma konsultacji społecznych i ludzie nie mają świadomości że coś się majstruje przy systemie prawnym. "Elity" krzyczą że dzieje się strasznego, a Kowalski z Podlasia nie rozumie w jaki sposób jakieś wrzaski w Warszawie go dotyczą.

- Jako opozycja musimy wykazać się sprytem jeżeli chcemy to zatrzymać. Trzeba wyjść z propozycją, choćby do posłów PiSu którzy nie do końca zgadzają się z taką polityką. Tylko trzeba pokazać że mamy pomysł.

Nie rzuca nierealnych rozwiązań. Mówi, że trzeba wrócić do podstaw i wyjść do ludzi i pokazać im że można inaczej. Spokój. Rozsądek. Rozgoryczenie.

KANCELARIA PREZYDENTA: hurr durr książe William i księżna Kate przyjeżdżają do Polski, na tym się skupmy, reee

Może faktycznie głos na PSL? Przynajmniej rolnicy będą mieli dobrze i Piechociński by się spełniał będąc szefem GUSu. A i ja sam bym się czuł lepiej głosując na kogoś zbliżonego rozczarowaniem i cynizmem do mnie.

#neuropa #polityka #ehhhhhhhhh
Pobierz Joz - Trochę mi imponuje politycznie dzisiaj Władysław Kosiniak-Kamysz.

Program Ka...
źródło: comment_8pFmksSLRbjQ1r6GQSNVM2l0AtUBF9yK.jpg
  • 29
@Joz: ma rację chłop. Jednak nalezy pamietac że opozycja to totalne miernoty pozostawione przez tuska z tyłu właśnie po to aby mógł wrócić on, cały na biało ratunek dla Polski. Tusk to cwany lis.
@Strain: WKK stracił cierpliwość dopiero pod koniec, gdy temat zszedł na ustawę paliwową. #!$%@?ł się jak 150, mówiąc że zajebisty prezent dostali rolnicy na żniwa, powodzenia 15 sierpnia, ale też po kieszeni dostaną wszyscy, np. ci którzy jeżdża komunikacją miejską. Cymański aż się rozbawił, mówiąc "a pan to zawsze taki spokojny, a tutaj tak agresywnie", na co mister Freeze odpowiada bez zająknięcia:

Ja przecież nie na pana tak reaguję, tylko
@alphabeta: Na tym zakazie uboju rolnicy tracili nawet miliard złotych. TK z resztą potem orzekł, że taki zakaz jest niekonstytucyjny.
Co do łatki nepotystów to się zgadzam. Ta łatka, czy chcą czy nie, będzie się długo ciągnąć.
@Joz: Dość powiedzieć, że PSL nawet rozumie powód opłaty paliwowej (tj. zwiększenie nakładów na remont dróg). Tylko podaje propozycje, by zamiast uderzyć to w nasze kieszeni przeznaczyć na to pieniądze z zysku wypracowanego przez NBP.
@xetrov: Razem zmarnowało pokładany w nich kapitał polityczny, nie pomnożyło swoich 3% uprawniających ich do subwencji (które potem i tak stracili chyba, część?) i nic nie wskazuje na to aby do następnych wyborów zmądrzeli. Wydaje im się że wiedzą lepiej czego ludzie chcą, krzyczą że inna polityka jest możliwa, a prawda jest taka że to co uprawiają jest dalekie od jakiejkolwiek polityki.

A wystarczyłoby żeby przestali się kitrać po kątach
Kosiniak Kamysz już udowodnił, na co go stać, był w rządzie i nic wielkiego nie zrobił,


@fanki: Jako Minister Pracy i Polityki Społecznej stał na czele resortu który podwyższał wiek emerytalny (inb4 argumentowanie że to było złe), co łagodził poprawiając politykę senioralną. Także za jego kadencji wydłużono urlopy wychowawcze do roku i wprowadzono je dla m.in. samozatrudnionych i pracujących na umowach cywilno-prawnych. Jego resort był odpowiedzialny za prace nad Kartą Dużej
@rudy2007: Tak działa koalicja, gdzie wspólną politykę rządu wypracowuje się na zasadach kompromisu, a nie z cichym poparciem ugrupowania antyantypartyjnego które próbuje zbijać kapitał pod hasłem opozycji.