Wpis z mikrobloga

#skrotwiadomosci

Tyle razy obiecywałem sobie że nie będę się przejmował sprawami na które nie mam wpływu. Że nie będę oglądał informacyjnej sekcji TVP, bo z informacjami ma niewiele wspólnego. Tak to jest jak człowiek weźmie sobie wolne i przychodzą mu do głowy durne pomysły.

Do oglądania wieczornych wiadomości zainspirowała mnie Panorama o 18:00, która składała się wyłącznie i w tej kolejności:

1. Księżna Kate i jakiś łysy

2. Pięć materiałów o nadzwyczajnej kaście

3. Polskie państwo wstaje z kolan, pogrzeb po latach


W akapicie drugim, tyle było #!$%@? że Adrian Stankowski z GPC musiał się trzy razy wypowiadać.

Był taki materiał w którym przez dwie minuty pokazywano atak na dziennikarza TVP przez szKODników i spontaniczną obronę osoby, która nie przyszła tam protestować tylko żeby obserwować, do tego stopnia że ta spontaniczna osoba zgodziła się na dwie spontaniczne setki bez zająknięcia dla Republiki i TVP. Potem był Michnik którego oceniał Wojciech Biedroń z wSieci, mówiąc:

Nie ma pytań prowokacyjnych. Albo dziennikarz pyta, albo nie pyta.


xD

Z tych pięciu tematów najbardziej charakterystyczny wydał mi się ten, który wziął się za rozliczanie osób które wystąpiły na wiecu. Zaczęło się niewinnie, że miało nie być polityków i Barbara Nowacka się #!$%@?ła, potem sobie przypomnieli że Leszek Balcerowicz był w Instytucie Marksizmu przez KC PZPR (ale mu wyciągają brudy z przeszłości które sam opisywał w biografii), aż na końcu doszliśmy do jakiejś aktorki która przez 30 sekund krzyczała na scenie, ale cztery lata temu wstawiła się za Polańskim, mówiąc że jej syn ma koło dwudziestu lat i mówił jej czego te kobiety chcą a w ogóle to Polańskiego też ci źli sędziowie nie chcieli wydać amerykanom woah takiego powrotu to się nie spodziewałem istny emocjonalny rollercoaster.

Co zaserwowało nam główne wydanie Wiadomości?

KSIĄŻE WILLIAM I KSIĘŻNA KATE W POLSCE.

"Są w Polsce."

"Zadaniem księżnej Cambridge jest po prostu być."

"Tysiące uściśniętych dłoni. Godziny uśmiechów. Taka praca."


Dobrze, właśnie zaoszczędziłem 3 minuty materiału. Jestem jeszcze bardziej utwierdzony w przekonaniu że Maria Stepan przespała w gimnazjum lekcje o zdaniach złożonych

------

NIE BĘDZIE OPŁATY PALIWOWEJ

Ludzki pan. Powiedział w wywiadzie: "Nie będziemy sięgać do kieszeni obywateli." A mógł strzelać. Zmieniamy temat.

--

OPOZYCJĘ WIĘCEJ DZIELI NIŻ ŁĄCZY

Opozycja jest opozycją totalną i będzie zwalczać, jak mówi, SZKODLIWĄ ustawę o sądownictwie. Deklaruje wolę współpracy ale nie wiedzą jak ona ma wyglądać. Dam sobie rękę uciąć że pół roku temu padło to samo zdanie i nie wiem o czyjej nieudolności to świadczy bardziej. Kukiz w dalszym ciągu woli nie zajmować stanowiska bo lepiej być w obozie który wygra. Ale hola hola jet i on:

WŁADYSŁAW FRASYNIUK WYWOŁYWAŁ NA SCENĘ POLITYKÓW A CZTERY LATA TEMU MÓWIŁ ŻE SCHETYNA JEST SKOŃCZONY W POLITYCE I MÓWIŁ ŻE JAKBY BYŁ TUSKIEM TO BY GO ZABIŁ A TRZY LATA TEMU MÓWIŁ ŻE SCHETYNA ZBIERAŁ HAKI A SCHETYNA NIE CHOWAŁ URAZY NO PATRZCIE PAŃSTWO, BLIŹNI PRZEBACZA.

Coś tam w Sejmie dzisiaj było. Posłowie PO, bo przecież nikogo innego tam nie było, wysłuchali "krytyków reformy".

Nie autorytetów.

Nie ludzi których ta ustawa dotyczy.

Krytyków.

Malkontentów #!$%@?.

Ale rzeczniczka PiSu powiedziała że to nie jest zwiększenie władzy Ziobry. A no jak tak to spoko.

--

NIEUDOLNA OBRONA TEGO CO BYŁO

Frekwencja była niska. Celebryci chcieli przyciągnąć tłumy. Okazało się że nie działa praktyka straszenia Prawem i Sprawiedliwością. Marcin Tulicki pokazuje zegar w prawym dolnym rogu. Tłum pod Sejmem jest pokazywany z dwóch perspektyw. O 15 był, o 17:00 nie było. Zwłaszcza wieczorem, gdzie przecież impreza jak rozumiem przeniosła się w zupełnie inne miejsce w Warszawie? Nie wiem, nie było mnie tam, Tulickiego chyba też.

"NAWET ORGANIZATORZY PRZECENILI SWOJE MOŻLIWOŚCI!"


Frasyniuk i Krzywonos mówią że są przeziębieni i głos im odmawia posłuszeństwa.

xDDDDD

"KAMIL DURCZOK KTÓREMU ZARZUCANO MOBBING WOBEC SWOICH PODWŁADNYCH Z WNĘTRZA SWOJEJ LIMUZYNY ZACHĘCAŁ LUDZI DO WYJŚCIA NA ULICĘ."


Michnik był niezadowolony że tylu ludzi nie przyszło i dlatego nie panował nad językiem gdy atakował dziennikarzy TVP. Nawet w obecności pana posła Budki i jego żony która zasiada w radzie programowej TVP Katowice

tego nie wiedziałem, hmm, wreszcie jakaś funkcja informacyjna

Jan Grabiec rzecznik Platformy Obywatelskiej dokumentował wydarzenie! Wątpliwe autorytety sędziowskich elit. A jakaś tam sędzina SN orzekała w PRL. W różnych miastach różne protesty. Marna frekwencja. Tylko starzy ludzie.

Panorama zrobiła to lepiej, zupełnie tak jakby bycie reporterem Wiadomości wysysało energię życiową i gotowość do pracy.

--

S&P SIĘ TŁUMACZY ALE NIE PRZEPRASZA

hurr durr zaniżyli nam indeks, zupełnie tak jakby ekonomia nie była wróżeniem z fusów, to był atak na Rzeczypospolitą, opozycja obniżyła rating i wprowadzała inwestorów w błąd durr

To jest znowu kazus Tuska, który z jednej strony jako Prezydent Europy jest figurantem, ale samodzielnie blokuje rozwój Wolnej Polski i przerabia dzieci na mace. Serio, jeśli mamy opozycję która potrafi tak swobodnie kontrolować wolny rynek, to wybierałbym.

--

OCELENI OD ZAPOMNIENIA

Gałczyński i żołnierze wyklęci xD

No, mógł być Leśmiań. A nie, czekaj, Rok Matki Boskiej mamy.

Zasadniczo przy każdym materiale dotyczącym ekshumacji i grzebania wyklętych używa się tych samych sloganów, tych samych materiałów i dwóch / trzech setek z wydarzenia. W sumie nie zdziwiłoby mnie to, gdyby mieli gotowe szablone z możliwością wstawiania tylko nowych miejsc i dat. Ułatwiłoby to wiele pracy.

--

PAMIĘĆ O OFIARACH ROSYJSKIEJ ZBRODNI

O dziwo nie Smoleńsk. Trzecia rocznica katastrofy samolotu z holenderskimi pasażerami. Putin się wypiera. Akurat w przypadku tej katastrofy międzynarodowa komisja miała rację. Stojący zegar, hmm.

--

WALKA Z PRZEMTYNIKAMI IMIGRANTÓW

"Unia Europejska chce walczyć z kryzysem zakazując sprzedaży pontonów".

#!$%@?, w sumie międzynarodowo dzisiaj. Spodziewałbym się więcej o rodzimym podwórku, ale odkąd Ewa została szefową serwisów informacyjnych to nie ma komu robić tylu paszkwili

Później była historia dziennikarza PAPu który wybudził się ze śpiączki i napisał książkę kucharską. Tradycyjnie lekarze nie dawali mu szans na przeżycie a jednak. Teraz cieszy się życiem ale musi mieć rehabilitację, a kiedyś robił zdjęcia przygotowanych potraw i cieszył się życiem. Ach, klasyk. Nie ma to jak dobry human story na zakończenie dnia. Dobra robota wszyscy.

Na zakończenie goście senator z PO i PiS. Jest pluralizm. Posłuchajmy pana panie senatorze jak cztery lata temu pan powiedział że macie swoich sędziów:

Sędzia nam sprzyjał. Chyba do PiSu nie należał.


O #!$%@?, media TVP odkryły chyba żyłę złota - mogą brać do programów zniedołężniałych senatorów, bo tam trafiają ofiary losu których słów nawet nie trzeba za wiele przekręcać.

Po kilku miesiącach od ostatniego seansu Wiadomości, moja ocena tego jest taka - dalej jest #!$%@?, dalej jest propagandowo, ale trzeba być wyjątkową łajzą żeby robiąc przez rok cały czas to samo, w jakiś sposób nie stać się w tym lepszym. Dalej Wiadomości są nie do oglądania ale prawdę mówiąc myślałem że znowu zrobię tutaj orkę na osiem szpalt plus heady. Więc albo im wszystkim to spowszedniało, albo ja mięknę na starość i już mi się nie chce. Wracam do hibernacji.

#neuropa #bekazpisu #tysiacurojenniezaleznychmediow #polityka
Joz - #skrotwiadomosci

Tyle razy obiecywałem sobie że nie będę się przejmował spra...

źródło: comment_xQtbx0p0N009dlYnDEaeBmCrfS0XMmnZ.jpg

Pobierz
  • 17
Gałczyński i żołnierze wyklęci xD


@Joz: Jezu, a co oni takiego mówili? A Gałczyński to przecież napisał "Ukochany kraj", powinien zostać zdekomunizowany XD

prawdę mówiąc myślałem że znowu zrobię tutaj orkę na osiem szpalt plus heady. Więc albo im wszystkim to spowszedniało, albo ja mięknę na starość i już mi się nie chce.


Może to dlatego, że Ewa Bugała już nie robi materiałów dla Wiadomości. A może jednak starość XDD Ale
  • 9
Może to dlatego, że Ewa Bugała już nie robi materiałów dla Wiadomości. A może jednak starość XDD Ale w ogóle to dzięki, brakowało nam tych skrótów.


@slodki_jezu: W ogóle historia szybkiego awansu Ewy Bugały to temat z którego napisaniem nosiłem się od jakiegoś czasu, ale Anna Dąbrowska w ostatniej POLITYCE zrobiła to o wiele lepiej niż ja mógłbym pretendować i że źródłami i w ogóle. Historia hollywoodzkiego awansu i przebiegła miałkość
@Joz: dysponujesz może pełną wersją tego tekstu z Polityki? przeczytałbym. dzięki twoim wpisom Ewa Bugała stała się dla mnie postacią fascynującą. trudno mi rozgryźć czy jest cyniczna czy głupia, chociaż stawiałbym na te drugie. a co do upadku, podobne odczucia. jak PiS przegra to te wszystkie cwaniaczki sobie poradzą, ale co się stanie z Ewą? z gabinetu kierowniczki do jakiejś chałtury w Republice albo innej pisowskiej gadzinówce? ciekawe
  • 2
dysponujesz może pełną wersją tego tekstu z Polityki? przeczytałbym.

@NieBojeSieMinusow: Wrócę do domu to wrzucę fotkę w osobnym wpisie.

na te drugie. a co do upadku, podobne odczucia. jak PiS przegra to te wszystkie cwaniaczki sobie poradzą, ale co się stanie z Ewą? z gabinetu kierowniczki do jakiejś chałtury w Republice albo innej pisowskiej gadzinówce? ciekawe

Mówią że millenialsi nie przejmują się przyszłością tylko liczy się tu i teraz. Poza tym,
@Joz: też se raz na jakiś czas oglądam to badziewie i zawsze mam podobne odczucia. W sumie mogliby dać spokój z udawaniem że tu się robi jakiś program informacyjny i fajne jakby w końcu wrócili do jedynej prawilnej czołówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
b0lec - @Joz: też se raz na jakiś czas oglądam to badziewie i zawsze mam podobne odcz...
@Joz: a to wszystko w niecałe 10 lat od momentu kiedy Pisowcy zostali wykopani z mediów prawie do zera. Nie mogli się wycofaći okopać w swoim tvenie czy polsacie, musieli od zera tworzyć dopiero swoje media i w bólach postała tv republika i kilka tytułów prasowych. Popracowali przez parę lat i udało się wrócić do władzy. Nie żebym podobny scenariusz wróżył teraz PO ale na pewno praca twórcza w dłuższej perspektywie