Wpis z mikrobloga

Mirki, mireczki, potrzebuję pomocy ze swoim Paseratti.
Mam w nim mały problem. Przy odpalaniu na zimno (najlepiej widać to rano) silnik wskakuje na ok. 1000 obr./min, po paru sekundach zaczyna się dławić, obroty spadają do 400-600. Po chwili wskakują znowu na 1000 i potem już jest wszystko ok. Kolejne uruchomienie nie sprawia problemów, w ciągu dnia również wszystko jest ok.
Link do filmu z porannego odpalania: https://drive.google.com/open?id=0B8...zZDYk5vTmpCZUE
Tu sytuacja z przed 2 tygodni. Sprawa się nieco pogorszyła bo teraz tak mocno się dławi, że gaśnie. Ale już po chwili jak go uruchamiam to wszystko jest bez zarzutu. Na komputerze też nic nie wyrzuca. Wcześniej jeszcze w aucie występowało spalanie stukowe i szarpanie budą (przy przedmiotowej usterce, w czasie jazdy nie) ale po zrobieniu wtrysków problem się rozwiązał ale dławienie zostało.
Wtryski wymienione, świece wymienione, przepływomierz też sprawdzony.
Passat B6 2008 1.8TSI 160KM

#mechanikasamochodowa #motoryzacja #volkswagen
  • 19
@plecak_odrzutowy: Kolega ma ten silnik w Superbie i ma to samo. Start 1000 obrotów, 2-3 sekundy, spadek na 500-700, potem ma takie zabujanie obrotami i od tej pory chodzi normalnie. Według niego te silniki tak mają...
@chwed: u mnie sytuacja taka była już przez jakiś czas. Teraz zrobiłem nim 3.500 km na urlopie i po powrocie sytuacja wygląda tak, że jak już się zacznie krztusić to trwa to 3-5 sekund i gaśnie całkowicie więc coś jest na rzeczy.
@ZiumZium: podpinany był pod kompa i nic nie wyrzuca ( ͡° ʖ̯ ͡°) Wcześniej było parę błędów na 1, 3 i 4 cylindrze (mówili, że spalanie stukowe) ale po zrobieniu wtrysków problem zniknął, autem przestało szarpać ale odpalanie dalej #!$%@?.
@plecak_odrzutowy: obstawil bym nierowne wtryski, problem z kompresja, zawory, widocznie po starcie nie jest tam gdzie ecu oczekuje i ma problemy z ustawieniem wlasciwej dawki. Sa jakies problemy. Powoli moze silnik wskazywac na narastajacy problem.
Musisz znalesc goscia co sie dobrze zna i Ci powie co jest nie tak.
A jak nie warto to pomysl nad zmiana fury.
Z innej strony tak moze jezdzic i z pare lat zanim cos sie
@plecak_odrzutowy mi się Japończyk dusił na zimnym silniku po ruszeniu i nie palił potem już. Jak dostał swoje i w upalne dni rozgrzany śmigało jakby nigdy nic nawet 120km/h. Bylem na kompie 80 zł zmarnowałem , bak paliwa spuściłem zalałem lepsze droższe .nic dalej się dławił. Dopiero w bosh service gdzie zapłaciłem jak za mokre zboże , stwierdzili i naprawili: zgniła wiązka i styki piny w niej która siedzi przy czujniku ciśnienia
@plecak_odrzutowy masz coś takiego jak obieg powietrza wtórnego w tym silniku ? , to cudo właśnie włącza się przy starcie silnika żeby rozgrzać szybciej kat , tyle tylko że powinni wywalić błąd i lampkę na desce jak coś nie tak.